Az artézi kutakról Varga Ferenc, Újszász díszpolgára írt cikksorozatot. Ezzel kapcsolatban szeretnék az olvasókkal megosztani egy személyes történetet.

Az 1960-as évek elején, amikor a Ceglédi Vízkutató és Fúró Vállalat Újszászon dolgozott, Kádár István kútfúró mester megismerkedett édesanyámmal (Vidra Margit), és itt is maradt Újszászon. Saját gyerekeiként nevelt bennünket (négyen voltunk, és még vagyunk testvérek).

Kádár István 1968-ban Mongóliát is megjárta, egy évig dolgozott a sivatagban. A Ceglédi Vízkutató és Fúró Vállalatnál dolgozott nyugdíjazásáig.

Kádár István 1918-ban született, 1985-ben hunyt el.

Az alábbi képek bepillantást engednek a kútfúrók nem könnyű életébe is.

Ulviczki Józsefné

Kádár István munka közben

Kútfúrók a fúrótorony mellett

Pihenés közben

Édesanyám és lányaim (Zsuzsika és Zsófi) Kádár tatával. A kép 1984-ben készült.