2011. októberében 71 éves korában elhunyt Újszász rendszerváltás utáni első jegyzője.

Farkas Józsefné 1962. október 22-étől 35 évet dolgozott Újszászon. A Községi Tanács adócsoportjában adókönyvelőként kezdte, 1976-ben megbízott csoportvezető, a Tanácsakadémia elvégzése után 1980-ben kinevezett csoportvezető lett 1990 decemberéig, amikor megválasztották Újszász nagyközség jegyzőjévé.

Munkája során segítette a helyi közigazgatás átszervezését, az ügyfelek minél jobb színvonalú kiszolgálását. Szívügyének tekintette a tornacsarnok és az Öregek Napközi Otthonának létrehozását.

Pályája során Kiváló pénzügyi dolgozó, Megyei tanácselnöki dicséret, Tanács kiváló dolgozója kitüntetéseket kapott, a 35 évi közigazgatásban végzett jó munka elismeréseként pedig 1995-ben Göncz Árpád köztársasági elnök a Magyar Köztársaság Ezüst Érdemkeresztje kitüntetésben részesítette. 1995. decemberében 37 év munkaviszony után vonult nyugdíjba.

A nyugdíjazása alkalmával készített interjúban így tekintett vissza pályájára:

„Ezt a munkát csak szívvel lehet csinálni. Ismerni kell a falu búját-baját. Együtt kell élni, együtt kell gondolkodni az emberekkel. Úgy érzem, nem vallottam szégyent.”

F.J.

Farkas Józsefné