2023. március 25-én a Bács-Kiskun megyei Nyárlőrincen jártunk országos utánpótlás versenyen. Mind az újonc, mind a gyermek és serdülő korcsoportos lábtoll-labdázók lelkesen küzdöttek a jó eredményekért. A Dunaújvárosi LSE, a Nyárlőrinci LSC és az Újszászi VVSE lábtoll-labda szakosztályának versenyzői vettek részt az eseményen. Sajnálatos okokból, elnökünk, Fehér János már nem tudott részt venni az eseményen. Tiszteletére egy perces néma csenddel adóztunk, majd egységes fekete színű pólókban versenyeztek a gyerekek.

A versenyen kitartó, összeszedett játékkal, hittel és akarattal játszott mindenki, hiszen volt kiért bizonyítani. Nem maradtak el a sikerek és a papírformától eltérően alakuló eredmények sem. A gyermek korcsoportos csapatok versenyében a fiúk nyolc csapata két csoportos körmérkőzéseket majd főtáblás versenylebonyolításban játszottak. Érdekesség, hogy a dobogón csak újszászi csapatok álltak, a dunaújvárosi és a három nyárlőrinci egységet maguk mögé utasítva. A Dániel Patrik, Kanalas Richárd, Oláh Olivér összeállítású egység játszmaveszteség nélkül nyerte meg a versenyszámot. A döntőben Horváth Levente, Kiss Vendel és Rézműves Alex csapatát győzték le (12-10, 11-3). A lányoknál is újszászi győzelem született. A már rutinos Dániel Petra két együttműködő és szorgalmas társával- Debrei Alexandrával és Zentay Zoéval együtt győzték le a négy csapatos körmérkőzések során ellenfeleiket játszmaveszteség nélkül.

A serdülőknél négy fiú csapat körmérkőzése során Kanálos Péter, Sörös László és Tóth Ákos egysége volt a legeredményesebb, akiknek sikerült mindhárom ellenfelüket két játszmában legyőzni. A lányoknál Agócs Laura, Kovács Boglárka, Nagy Leila és Oláh Barbara összeszedett és fegyelmezett játékkal győzték le ellenfeleiket és állhattak a dobogó legfelső fokára.

Egyéniben a 2012-ben vagy később született ifjú lábtoll-labdázók újonc korcsoportban mérhették össze a kitartásukat, labdabiztosságukat és versenyszellemüket. A lányoknál a dunaújvárosi Nagy Kitti bizonyult a legjobbnak. A döntőben az újszászi Zentay Zoét 11-7, 11-3-ra legyőzve. A fiúknál a labdabiztos, éles szervákat rúgó Breszkó Dominik a döntőben nyárlőrinci ellenfelét, Falusi-Tóth Gergelyt győzte le 12-10, 11-6-ra. A gyermek korcsoportos lányoknál Dániel Petra magabiztosan nyerte meg a versenyt. A fináléban a dunaújvárosi Nagy Hanna ellen 11-2, 11-3-ra győzedelmeskedve.  A fiúknál Oláh Olivér a pontosan helyezett labdáival 11-5, 11-5-re győzte le klubtársát, Rézműves Alexet a döntőben. A serdülő mezőnyben izgalmas és fordulatos mérkőzéseket és hatalmas küzdést láttunk. A fiúknál dunaújvárosi győzelem született. Rabi Marcell a döntőben 11-9, 7-11, 11-6-ra győzte le az újszászi Tóth Ákost. A lányoknál meglepetésgyőzelem született. Az újszászi Kovács Boglárka erős, látványos talpalásaival és karatés múltjából szerzett oldalra rúgásaival húzta le élesen a labdákat a dunaújvárosi Kondor Anett térfelére. Az első szett izgalmai után a második és harmadik szettben már magabiztosan és eredményesen rúgta a labdát, ezzel a 9-11, 11-6, 11-5-ös győzelmét megszerezve.

Az utánpótlás számára tovább folytatódnak a héten a megmérettetések. A Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei diákolimpián az V-VI. korcsoportosok március 30-án, csütörtökön mérik össze tudásukat, miközben ugyanezen a napon a Zala vármegyei Cserszegtomajon a II-IV. korcsoportosok számára rendezünk megyei diákolimpiát.