A Német Lábtoll-labda Szövetség (DFFB) október 6-tól október 8-ig Hagenben rendezi a 16. German Open nemzetközi lábtoll-labda versenyt. A Magyar Lábtoll-labda Szövetség Tehetséges fiatal lábtoll-labdázók részvétele a 16. German Openen című nyertes pályázatát a Nemzeti Tehetség Program 3.532.000,-Ft-tal támogatja.

Nagykanizsai csapat a címvédő

Szaszkó Dorka most is indul

A 15. German Open résztvevői (archív képek 2019-ből)

A támogatásból lehetővé vált, hogy  Belovári Panna, Gyalog Csenge, Horváth Lili, Berezvai Barbara, Palotás Dominik, Román Sándor (Cserszegtomaji SK),  Irowa Noel, Kattári Dávid, Kondor Anett, Rabi Marcell, Zudor Milán Csaba (Dunaújváros Gárdonyi),  Kiss Bettina, Szabó Luca, Buki Napsugár, Horváth Orsolya, Németh Barbara (Pusztaszer PISZE SE), Mezei Gábor, Nagy Máté, Pikó Tibor, Honti Lívia, Szigedi Barbara, Szigedi Hanna (Tápióbicske LSE), Horváth Gergő (Nagykanizsa ZSE), Németh Márk, Rab Alexander, Kökény Martin, Czétényi Krisztián, Galambos László, Nagy László, Varga-Nagy Bálint, Bábosik Ádám, Kanalas Márió, Diós Letícia, Ézsiás Fanni, Farkas Lilla, Kovács Evelin, Kovács Brigitta, Jónás Károly Krisztián, Kulcsár Zalán, Zsigmond Tamás, Csák Vivien, Szaszkó Dorka (Újszászi VVSE) tehetséges lábtoll-labdázók a nagy hagyományú, 1994-ben alapított versenyen részt vegyenek.

A tehetség programban résztvevők kísérői Takács Tamás (Cserszegtomaj) és Tóth Gábor (Újszász) testnevelő tanárok. A Magyar Lábtoll-labda Szövetség által delegált kísérők Fehér János (Újszász), Kohán Árpádné (Dunaújváros Gárdonyi), Vágó Tibor (Pusztaszer PISZE SE). Szövetségi támogatással részben saját költségen utazik Fehér Zsolt, Balogh Márton, Simon Márk (Pusztaszer PISZE SE), Berkó Sándor, Csabai Gábor, Dobozi Boglárka, ifj. Fehér János (Újszászi VVSE) és a címvédő nagykanizsai csapat: Baranyai Benett, Lukács Benedek, Lukács Márton, Takács Endre.

Utoljára 2017-ben utazott ilyen nagy létszámú magyar csapat a German Openre.