2021. november 13-án Nyárlőrincen, a Szenior Kupával zárult a 35 éven felüli lábtoll-labdázók 2021. évi versenyévadja. A koronavírus-járvány miatt többen távol maradtak, de így is négy egyesület 19 versenyzőjét köszönthette a verseny házigazdája, a huszonnyolc éve lábtoll-labdázó nyárlőrinci polgármester, Pénzváltó István. A 3. Szenior Kupán csapat és egyéni versenyszámokban mérkőztek a fiatalos lendülettel játszó versenyzők. A járvány az Újszászi VVSE csapatát is megfelezte. Ennek ellenére az újszásziak jól szerepeltek, és a kilenc versenyszámból hetet megnyertek. Pelczer-Földi Nikoletta és Tóth Gábor (mindkettő Újszászi VVSE) két-két első helyezésével bebiztosította az év szenior lábtoll-labdázója címét.

A hivatalos versenyszámok után sorsolásos párossal (minden fordulóban sorsolással jöttek létre a párosok) zárult a jó hangulatú szenior találkozó, amelynek győztese az újszászi örökös bajnok, Tóth Gábor és a versenyen játékvezetőként segédkező dunaújvárosi gyermek bajnok, Kondor Anett párosa lett.

3. Szenior Kupa Nyárlőrinc 2021.11.13.

Bemelegítés

A 3. Szenior Kupa résztvevői

Pénzváltó István

A megnyitóra felsorakozott versenyzők

Az Újszász - Nyárlőrinc mérkőzés résztvevői

Dunaújváros - Pusztaszer mérkőzés

Rabi István (Dunaújváros Gárdonyi)

Kohán Árpádné (Dunaújváros Gárdonyi)

Tóth Gábor, Berkó Sándor, Kolonics Krisztián (Újszászi VVSE)

Rabi István, Kondor András, Kohán Árpádné (Dunaújváros Gárdonyi)

Mészáros Orsolya (Pusztaszer PISZE SE)

Pusztaszer - Dunaújváros mérkőzés

Boros Kornél (Nyárlőrinc)

Boros Kornél sánca

Pacsizás

Nyárlőrinc - Újszász mérkőzés

Dunaújváros - Újszász

A két újszászi csapat

Az Újszászi VVSE szenior lábtoll-labdázói: Szacskó József, Farkas István, Fehér János, Tánczos Krisztina, Pelczer-Földi Nikoletta, Berkó Sándor, Kolonics Krisztián és Tóth Gábor

A női résztvevők: Mészáros Orsolya és Simonné Kószó Anita (Pusztaszer PISZE SE), Tánczos Krisztina és Pelczer-Földi Nikoletta (Újszászi VVSE), Bartók Beáta, Kohán Árpádné és Bartha Gabriella (Dunaújváros Gárdonyi)

Látványos egyéni mérkőzést játszottak: Boros Kornél (Nyárlőrinc) és Tóth Gábor (Újszász)

Női csapat: 2. Dunaújváros Gárdonyi, 1. Pusztaszer PISZE SE - Újszászi VVSE

Férfi csapat: 2. Pusztaszer PISZE SE, 1. Újszászi VVSE, 3. Újszászi VVSE, 4. Dunaújváros Gárdonyi, 5. Nyárlőrinc

A férfi csapatverseny résztvevői

Női egyéni +35: 2. Bartha Gabriella (Dunaújváros Gárdonyi), 1. Perczel- Földi Nikoletta (Újszászi VVSE)

Női egyéni +45: 2. Mészáros Orsolya (Pusztaszer PISZE SE), 1. Tánczos Krisztina (Újszászi VVSE), 3. Simonné Kószó Anita (Pusztaszer PISZE SE), 4. Bartók Beáta (Dunaújváros Gárdonyi)

Férfi egyéni +35: 2. Berkó Sándor (Újszászi VVSE), 1. Tóth Gábor (Újszászi VVSE), 3. Kolonics Krisztián (Újszászi VVSE), 4. Boros Kornél (Nyárlőrinc)

Férfi egyéni +45: 2. Rabi István (Dunaújváros Gárdonyi), 1. Farkas István (Újszászi VVSE), 3. Kondor András (Dunaújváros Gárdonyi), 4. Szacskó József (Újszászi VVSE)

Férfi egyéni +55: 1. Vágó Tibor (Pusztaszer PISZE SE), 3. Pénzváltó István (Nyárlőrinc)

Sorsolás páros

A sorsolás páros győztesei: Kondor Anett (Dunaújváros Gárdonyi) és Tóth Gábor (Újszászi VVSE)

Fotó: Fehér János, Kondor Anett, Tánczos Krisztina

Eredmények

Férfi csapat (5): 1. Berkó Sándor, Kolonics Krisztián Tóth Gábor (Újszászi VVSE), 2. Mészáros Orsolya, Simonné Kószó Anita, Vágó Tibor (Pusztaszer PISZE SE), döntő: 11-7, 11-5, 3. Farkas István, Fehér János, Szacskó József (Újszászi VVSE), 4. Kohán Árpádné, Kondor András, Rabi István (Dunaújváros Gárdonyi), 5. Boros Kornél, Horváth Tibor, Pénzváltó István (Nyárlőrinc)

Férfi egyéni +35 (4): 1. Tóth Gábor (Újszászi VVSE), 2. Berkó Sándor (Újszászi VVSE), döntő: 11-5, 11-2, 3. Kolonics Krisztián (Újszászi VVSE), 4. Boros Kornél (Nyárlőrinc)

Férfi egyéni +45 (4): 1. Farkas István (Újszászi VVSE), 2. Rabi István (Dunaújváros Gárdonyi), döntő: 11-9, 11-8, 3. Kondor András (Dunaújváros Gárdonyi), 4. Szacskó József (Újszászi VVSE)

Férfi egyéni +55 (3): 1. Vágó Tibor (Pusztaszer PISZE SE), 2. Horváth Tibor (Nyárlőrinc), döntő: 11-1, 11-2, 3. Pénzváltó István (Nyárlőrinc)

Férfi egyéni +65 (1): 1. Fehér János (Újszászi VVSE)

Női csapat (2) : 1. Pelczer-Földi Nikoletta, Tánczos Krisztina, Mészáros Orsolya, Simonné Kószó Anita (Újszászi VVSE, Pusztaszer PISZE SE) 2. Bartha Gabriella, Bartók Beáta, Kohán Árpádné (Dunaújváros Gárdonyi), döntő: 15-7, 15-5

Női egyéni +35 (2): 1. Pelczer-Földi Nikoletta (Újszászi VVSE), 2. Bartha Gabriella (Dunaújváros Gárdonyi), döntő: 11-7, 11-5.

Női egyéni +45 (4): 1. Tánczos Krisztina (Újszászi VVSE), 2. Mészáros Orsolya (Pusztaszer PISZE SE), döntő: 11-8, 11-3, 3. Simonné Kószó Anita (Pusztaszer PISZE SE), 4. Bartók Beáta (Dunaújváros Gárdonyi)

Női egyéni +55 (1): 1. Kohán Árpádné (Dunaújváros Gárdonyi)

Sorsolásos páros (9): 1. Kondor Anett (Dunaújváros Gárdonyi), Tóth Gábor (Újszászi VVSE), 2. Pelczer Földi Nikoletta (Újszászi VVSE), Simonné Kószó Anita (Pusztaszer PISZE SE), döntő: 11-6, 11-5, 3. Fehér János (Újszászi VVSE), Rabi István (Dunaújváros Gárdonyi) és Berkó Sándor, Farkas István (Újszászi VVSE)

Éremtáblázat
Egyesület arany ezüst bronz összesen
Újszászi VVSE 6 1 3 10
Dunaújváros Gárdonyi 1 3 2 6
Pusztaszer PISZE SE 1 2 1 4
Nyárlőrinc - 1 1 2
Pusztaszer PISZE SE +Újszászi VVSE 1 - - 1

3. Szenior Kupa
Nyárlőrinc, 2021. november 13.
4 egyesület, 19 versenyző
  Férfi egyéni +65 (1)
1. Fehér János Újszászi VVSE
  Női csapat (2)