A lábtoll-labdázás koronavirus-járvány utáni újjáélesztésének harmadik fordulójában a felnőttek és a szeniorok után végre pályára léphetett az utánpótlás is. Az Újszászon rendezett Utánpótlás Páros Országos bajnokságon hat egyesület 80 versenyzője rúgta három korcsoportban nagy lelkesedéssel a toll-labdát. Az Újszászi VVSE lábtoll-labda szakosztálya 28 versenyzőt indított. A vendégek közül – 22 fős csapattal – a dunaújvárosiak voltak a legtöbben.

A házigazda újszásziak és a Keszthely melletti Cserszegtomajról érkezők négy-négy bajnokságot nyertek. Az újszásziak az ifjúságiak között taroltak, a zalaiak a gyermek és a serdülő korcsoportban jeleskedtek. Gyermek leány párosuk révén a dunaújvárosiak első bajnokságukat nyerték.

Bemelegítés 1.

Bemelegítés 2.

Bemelegítés 3.

A Cserszegtomaji SK versenyzői

Dunaújváros 22 versenyzővel érkezett

Oláh Szabolcs és Mezei Gábor (Tápióbicske LSE)

Az Újszászi VVSE utánpótlás korú lábtoll-lábtoll-labdázói

Szederkény csapata

Balogh Márton és Kiss Bettina (Pusztaszer PISZE SE)

Újszász - Tápióbicske ifjúsági mérkőzéssel kezdődött a verseny

Varga-Nagy Bálint különleges megoldása

A gyermek lányok Újszász - Dunaújváros mérkőzése után: Kovács Noémi, Lénárt Liza, Oláh Barbara és Szőke Emma Krisztina

Ifjúsági elődöntő: Virág Attila, Kanalas Márió - Varga-Nagy Bálint, Czétényi Krisztián

Az Újszász - Cserszegtomaj serdülő döntő után: Palotás Dominik, Kulcsár Zalán, Román Sándor és Jónás Károly

Gyermek leány páros: 2. Olajos Napsugár, Orbán Lili (Szederkény), 1. Nagy Kitti, Kondor Anett (Dunaújváros Gárdonyi), 3. Lénárt Liza, Oláh Barbara (Újszászi VVSE) és Szőke Emma Krisztina, Kovács Noémi (Dunaújváros Gárdonyi)

Gyermek fiú páros: 2. Kanalas Renátó, Sörös László (Újszászi VVSE), 1. Farkas Bence, Berezvai Barbara (Cserszegtomaji SK), 3. Rumszauer Zalán, Zelenka Zsolt (Szederkény) és Rabi Marcell, Zudor Milán Csaba (Dunaújváros Gárdonyi)

Serdülő leány páros: 2. Bálint Anna, Belovári Panna (Cserszegtomaji SK), 1. Pál Diána, Gumhert Noémi, 3. Marczi Maja, Troszt Fanni (Szederkény) és Oláh Lola, Breszkó Klaudia (Újszászi VVSE)

Serdülő fiú páros: 2. Román Sándor, Palotás Dominik (Cserszegtomaji SK), 1. Kulcsár Zalán, Jónás Károly (Újszászi VVSE), 3. Irowa Noel, Kattári Dávid (Dunaújváros Gárdonyi) és Trubics Gorán, Varga Balázs (Szederkény)

Ifjúsági lány páros: 2. Horváth Lili, Gyalog Csenge (Cserszegtomaji SK), 1. Szaszkó Dorka, Diós Letícia (Újszászi VVSE), 3. Sin Viktória, Szöllősi Vanessza (Dunaújváros Gárdonyi) és Bakó Lili, Bubori Hajnalka (Újszászi VVSE)

Ifjúsági fiú páros: 2. Varga-Nagy Bálint, Czétényi Krisztián, 1. Kovács Márton, Kökény Martin (mindkettő Újszászi VVSE)

A befejező szám a vegyes páros volt

Kovács Márton (Újszászi VVSE) talpalása

Gyermek vegyes páros: 2. Kanalas Renátó, Oláh Barbara (Újszászi VVSE), 1. Farkas Bence, Berezvai Barbara (Cserszegtomaji SK), 3. Rumszauer Zalán, Marczi Maja (Szederkény) és Kondor Anett, Zudor Milán Csaba (Dunaújváros Gárdonyi)

Serdülő vegyes páros: 2. Oláh Lola, Kulcsár Zalán (Újszászi VVSE), 1. Palotás Dominik, Belovári Panna (Cserszegtomaji SK), 3. Gumhert Noémi, Kattári Dávid (Cserszegtomaji SK, Dunaújváros Gárdonyi) és Román Sándor, Pál Diána (Cserszegtomaji SK)

Ifjúsági vegyes páros döntő

Diós Letícia (Újszászi VVSE) szervája

Kovács Márton (Újszászi VVSE) akcióban

Kökény Martin - Kovács Márton párharc

Szép talpalás

Kökény Martin a levegőben

Kökény Martin bravúros rúgása

Szaszkó Dorka talpalása

Fáradtság

Ifjúsági vegyes páros: 2. Szaszkó Dorka, Kökény Martin, 1. Kovács Márton, Diós Letícia, 3. Varga-Nagy Bálint, Bakó Lila és Breszkó Viktória, Rab Alexander (mind Újszászi VVSE)

Fotó: Fehér János

A gyermekeknél a Berezvai Barbara, Farkas Bence (Cserszegtomaji SK) duó duplázott. Könnyedén nyerték a fiú párost. (A szabályok megengedik, hogy lány a fiúk között játsszon.) A  vegyes párosban nehezebb dolguk volt.

Az ifjúságiaknál mindhárom döntőben háromjátszmás mérkőzésen dőlt el a bajnoki cím sorsa.

Az ifiknél Kovács Márton és Diós Letícia (Újszászi VVSE) duplázott. Látványos, felnőtt színvonalú mérkőzéseken a győztes páros tagjai voltak a fiú, ill. a lány döntőben, majd fordulatos meccsen a vegyes párosban is nyerni tudtak.

Eredmények

Gyermek korcsoport

Fiú páros (8): 1. Berezvai Barbara, Farkas Bence (Cserszegtomaji SK), 2. Kanalas Renátó, Sörös László (Újszászi VVSE), döntő: 11-4, 11-4, 3. Rumszauer Zalán, Zelenka Zsolt (Szederkény) és Rabi Marcell, Zudor Milán Csaba (Dunaújváros Gárdonyi)

Leány páros (4): 1. Kondor Anett, Nagy Kitti (Dunaújváros Gárdonyi), 2. Olajos Napsugár, Orbán Lili (Szederkény), döntő: 11-4, 11-4, 3. Lénárt Liza, Oláh Barbara (Újszászi VVSE) és Kovács Noémi, Szőke Emma Krisztina (Dunaújváros Gárdonyi)