2018. június 29-től július 1-ig XXIV. alkalommal rendezik meg a Jász Világtalálkozót. A rangos eseménynek Jászfényszaru lesz a házigazdája. A rendezők június 23-ra a jász összetartozást szimbolizáló és a Jászság legnagyobb eseményéhez csatlakozási szándékot kifejező zászlógyűjtő kerékpártúrát hirdettek, amelynek keretében a jász települések 3-3 fős kerékpáros csapatai vitték el lakóhelyük zászlóját Jászfényszarura. A Borsos Ferenc, Farkas István, Tóth Gábor újszászi kerékpáros trió fél tízkor rajtolt az újszászi városháza elől és jó tempót hajtva 2 óra 4 perc alatt ért a fényszarui körforgalomnál lévő gyülekező helyre, ahonnan településük zászlait lobogtatva a csapatok együtt kerekeztek be Jászfényszaruba, a Kiss József tájházhoz, ahol Győriné dr. Czeglédi Márta polgármester köszöntötte a kerékpárosakat. A köszöntő után a zászlókat muskátlis cserepekbe tűzték a kerékpártúrázók. A zászlók átadását követően a lelkes kerékpárosokat ebéddel vendégelte meg Jászfényszaru városa.

A jó ebéd megtette hatását. A hazaútra csak 2 óra kellett, amibe még egy defektszerelés is belefért.

Fehér János

Google Photos