Szervezetünk a Gyere Segíts Alapítvány 2010. évben alakult, magánkezdeményezésből. Működésének környezete Újszász városa, melynek lakossága mintegy 6600 fő. Az Alapító célja az Alapítvány létrehozásával elsősorban Újszász Város emberi közösségének, és az egyes itt élő, ide kötődő emberek életminőségének javítása volt olyan módon, hogy tevékenységének eredményeképpen rendszeres és eseti segítséget, támogatást tudjon nyújtani az arra rászorulóknak, erősítse a közösségi összetartást, valamint akcióterveket kidolgozva és végrehajtva tevékenységével és példamutatásával hozzájáruljon a társadalmi szerepvállalás népszerűsítéséhez és az ifjúság neveléséhez, valamint szűkebb és tágabb lakókörnyezetének megóvásához. Az alapítvány életre hívásának alapgondolata az volt, hogy másokért tenni akaró és tudó jó szándékú emberek energiáit összegyűjtve, helyi szinten komolyan befolyásolni tudjuk az itt élő emberek életminőségét, akár minimális anyagi ráfordítások mellett is. Jól jellemzi Alapítványunk működését és felépítését az a tény, hogy az abban közreműködők (így a kuratórium tagjai, de a kötelező könyveléssel megbízott szakértő, sőt jogászunk is) tiszteletdíj és egyéb díjazás nélkül, társadalmi munkában látja el feladatát.

Elnöke: Makainé Zérczi Zsuzsa

Adószám: 18140194-1-16