Nyomtatás
Kategória: Teremfoci
Találat: 973

Az újszászi Bejgli Kupa sokáig (1992-től 2012-ig) nagyon kedvelt karácsony második napi tornája volt a környékbeli focistáknak. Ám 21 torna után megszűnt az érdeklődés. Hat év szünet után Zanócz Béla sikeresen újjászervezte a Bejgli Kupát, amelyre 12 csapat nevezett. A környék szinte minden településéről jöttek játékosok, néhányan messzebbről érkeztek. A csapatokban Abony, Budapest BKV Előre, Csépa, Jászladány, Jászalsószentgyörgy, Szajol, Szászberek, Szolnok, Tápiógyörgye, Törtel, Újszász, Zagyvarékas jelenlegi és régi játékosai léptek pályára. Antal Gábor, a Szolnoki MÁV korábbi NB I-es játékosa a Keselyűk csapatát erősítette. Volt egy MOL Vidi U17-es játékos is Urbán Krisztián személyében. A csapatok három négyes csoportban körmérkőzést játszottak. A csoportonkénti első kettő és a két legjobb harmadik jutott a nyolcas kieséses táblára.

Rékasiak – Megye 8 2-0

A csoportmérkőzések a papírformának megfelelően zajlottak. A Jómagunk, az Olajbörze és a Keselyűk. három-három győzelemmel végeztek csoportjuk élén. Az Olajbörze 20 gólt rúgott a selejtezőben. A Keselyűk  mindhárom ellenfelüknek hatot vágtak.
A második legjobb harmadik helyezésért abszolút holtverseny alakult ki. Így hetesekkel kellett eldönteni a továbbjutást. A rékasiak kettőt berúgtak. Jutalmul játszhattak még egy meccset.

Mérkőzések a négy közé jutásért
Jómagunk – Never Back Down 2-1
Orange – Szászberek 3-1
Keselyűk – Csodacsirkék 3-0
Olajbörze – Rékasiak 7-0

A Jómagunk és az Orange nehezen, a Keselyűk és az Olajbörze könnyedén jutott a négy közé.

Elődöntők
Jómagunk – Orange 1-0
Keselyűk – Olajbörze 2-3

A Jómagunk szerény egygólos győzelemmel jutott a fináléba.

A jól játszó Olajbörze Czibak Tibor 2 és Szarvák Krisztián góljaival 3-0-ra elhúzott. A minden erejüket mozgósító Keselyűk Lévai Norbert és Antal Gábor góljaival 3-2-re felzárkóztak, de egyenlíteni nem tudtak.

Harmadik helyért
Keselyűk – Orange 3-1

A harmadik hely az erőteljesebben játszó Keselyűké lett. Donkó Krisztián, Konka Tamás és Szűcs József góljaira Szita János csak egyszer tudott válaszolni. A mérkőzés vége előtt öt perccel Hartyányi Dániel (Orange) Achillesín-szakadást szenvedett.

Döntő
Olajbörze – Jómagunk 6-3

Góllövők: Nagy Flórián 3, Czibak Tibor 2, Szarvák Krisztián ill. Farkas István, Jánosik Sándor, Tóth Nándor

Nagy Flórián három góljával elhúzott az Olajbörze. 3-2-re feljött a Jómagunk, de Czibakot és Szarvákot nem tudták tartani, akik ördöngős cseleikkel, gyors passzaikkal és okos góljaikkal eldöntötték a mérkőzést.

A győztes csapat tagjai: Nagyistván Ádám – Czibak Tibor, Nagy Flórián, Rabnecz István, Szarvák Krisztián, Szarvák Zsolt, Turza Krisztián, Zanócz Péter

Támogatók: Eszes János, Konka Csaba, Mérész Zoltán, Szauber Kft. Sipos Norbert, Szabó János, Nagy Sándor, Paplanos Tibor.

3. Keselyűk

Játékidő 1x20 perc. Játék a kispályás szabályok szerint. Becsúszás nincs. Kiállítás 2 perc, és végleg. Ütés, verekedés a játékos és csapata azonnali kizárását jelenti.

Mindhárom csoportban körmérkőzés. Győzelem 3 pont, döntetlen 1 pont, vereség 0 pont. A csoport 1-2. helyezettek és a két legjobb harmadik (H1 és H2) jutnak a kieséses táblára.

A csoport helyezések eldöntése:

1. A több pont.
  2. Két azonos pontszámú csapat esetén az egymás elleni eredmény dönt. Ha az döntetlen, akkor a gólkülönbség, ha az is azonos, akkor a több rúgott gól dönti el a helyezéseket. Ha minden azonos hetes rúgások döntenek.
  3. Ha több azonos pontszámú csapat van, akkor a gólkülönbség, ha az is azonos, akkor a több rúgott gól dönti el a helyezéseket. Ha minden azonos hetes rúgások döntenek.

Ha a kieséses mérkőzés a rendes játékidőben döntetlenül végződik, akkor a továbbjutást 3 hetes rúgással, ill. hetes rúgás az első hibázásig, kell eldöntetni.

Díjazás: az első helyezet egy serleget és egy 120 centiméteres diós bejglit kap. A második és harmadik helyezett csapatok egy-egy üveg pezsgőt kapnak.