Nyomtatás
Kategória: Lábtoll-labda
Találat: 194

2021. december 29-én a negyedik shuttleball versenyt rendezték Újszászon. A shuttleball, a tajvani lábtoll-labda 10 centiméter átmérőjű gumilabdába erősített, tölcsért formázó lila tollakból álló különleges labda. Nagyobb, mint a lábtoll-labda, ezért könnyebb megrúgni, de nehezebb irányítani. A lábtoll-labdázók technikájának javítására, az ollózások gyakorlására kiváló segédeszköz. 2019 júliusában 22 fős újszászi küldöttség járt Tajvanon, ahol verseny körülmények között a labda megalkotóival játszhatták Taipeiben az ott nemzeti játéknak számító labdajátékot. A 2021 őszi Nagy Sportágválasztón és néhány újszászi edzésen sokan kipróbálták a lábtoll-labdánál nehezebben irányítható ázsiai sportszert. Az év végi versenyzést 26-an vállalták. A résztvevők csapatban, párosban és egyéniben mérkőztek. Minden versenyszámban új bajnok állt a dobogó legfelső fokán. A férfi csapatversenyben  a Berkó Sándor, Fehér János, Jónás Károly Krisztián, Ráski Lajos kvartett nyert. Veretlenül, egy játszma veszteséggel nyerték a tornát. Csak Czétényi Krisztiánéknak sikerült egy szettben 15-13-ra legyőzniük őket. Férfi párosban negyedik alkalommal nyert Ráski Lajos. Most Kenyeres Krisztián volt a partnere. Női csapatban az Ézsiás Fanni, Farkas Lilla, Kovács Brigitta trió volt a legjobb. A harmadik helyezett, létszámhiányos csapatot az egyik csapattag nézőként jelenlévő barátja, Csűry Domán Péter segítette a játékban. A női párosban Kovács Brigitta újabb győzelmet ért el. Diós Letícia volt a páros társa.

Egyéniben a férfiak és a nők együtt versenyeztek. Meglepetésre a nők döntőztek. Az elődöntőben Ézsiás Fanni Berkó Sándort győzte le 15-12, 12-15, 15-13-ra. Farkas Lilla Czétényi Krisztiánnál bizonyult jobbnak 11-15, 15-9, 15-7-re. A döntő első játszmáját Farkas Lilla nyerte 15-13-ra, a másodikban 14-11-nél mérkőzéslabdája volt. Kihagyta, 17-15-re a szettet is elvesztette.  A döntő játszmában Ézsiás Fanni nyert 15-5-re.

Eredmények

Férfi csapat (5): 1. Berkó Sándor, Fehér János, Jónás Károly Krisztián, Ráski Lajos 4 győzelem (8-1), 2. Czétényi Krisztián, Kenyeres Krisztián, Rab Alexander 3 győzelem (7-4), döntő: 13-15, 15-11, 15-8, 3. Breszkó Sándor, Fajkó Márk, Makula Viktor 2 győzelem (5-5), 4. Kanalas Renátó, Oláh Krisztián, Oláh Olivér 1 győzelem (4-6), 5. Kanalas Richárd, Lakatos Mihály, Nagy Attila 0 győzelem (0-8)

Férfi páros (8): 1. Kenyeres Krisztián, Ráski Lajos, 2. Berkó Sándor, Tóth Gábor, döntő: 15-11, 15-9, 3. Czétényi Krisztián, Rab Alexander, 4. Fajkó Márk, Jónás Károly Krisztián, bronzmeccs 15-10, 10-15, 15-10

Női csapat (3): 1. Ézsiás Fanni, Farkas Lilla, Kovács Brigitta 2 győzelem (4-0), 2. Ézsiás Lotti, Kovács Boglárka, Steczina Nikol 1 győzelem (2-2), döntő: 15-8, 15-8, 3. Csűry Domán Péter, Hajdú Fanni, Nagy Beatrix 0 győzelem (0-4)

Női páros (4): 1. Diós Letícia, Kovács Brigitta 3 győzelem (6-0), 2. Ézsiás Fanni, Farkas Lilla 2 győzelem (4-2), döntő: 15-12, 15-12, 3. Ézsiás Lotti, Kovács Boglárka 1 győzelem (2-4), 4. Nagy Beatrix, Steczina Nikol 0 győzelem (0-6)

Egyéni (19): 1. Ézsiás Fanni, 2. Farkas Lilla, döntő: 13-15, 17-15, 15-5, 3. Berkó Sándor, 4. Czétényi Krisztián, bronzmérkőzés: 15-4, 13-15, 15-12