Nyomtatás
Kategória: Lábtoll-labda
Találat: 593

Az újszászi Bejgli Kupa sokáig (1992-től 2012-ig) nagyon kedvelt karácsonyi tornája volt a környékbeli focistáknak. Ám 21 torna után megszűnt az érdeklődés. Hat év szünet után, 2018-ban Zanócz Béla sikeresen újjá szervezte, amelyre akkor 12 csapat nevezett. A környék szinte minden településéről jöttek játékosok, néhányan messzebbről is érkeztek. A siker után a 2019. évi Bejgli Kupára még nagyobb volt az érdeklődés. Akkor 15 csapat nevezett. A 2020. évi torna megrendezését a koronavírus-járvány megakadályozta. A 2021-es tornára 14 csapatot tudott Zanócsz Béla toborozni, amelyek karácsony második napján reggel héttől este hétig izgalmas és szórakoztató mérkőzéseket. játszottak A karácsonyi sok evés és ivás után igény volt a mozgásra.

Fotó: Fehér János

A csapatokban Jászladány, Jászalsószentgyörgy, Mezőtúr, Szajol, Szolnok, Tápiógyörgye, Tiszajenő, Tiszafüred, Tószeg, Újszász, Zagyvarékas jelenlegi és régi játékosai léptek pályára. Antal Gábor, a Szolnoki MÁV korábbi NB I-es játékosa a Keselyűk csapatát erősítette. A csapatok két négyes és két hármas csoportban 20 perces meccsekkel körmérkőzést játszottak. A csoportonkénti első kettő jutott a nyolcas, kieséses táblára.

Eredmények

“A” csoport

Az “A” csoport reggel 7-kor kezdődő nyitó mérkőzésén a tiszajenői Normál FC 4-2-re verte a tápiógyörgyei Barátokat. A két újszászi csapat, az All in és az Imperiál 2-2-vel ikszelt. Az All in később két szűk győzelemmel csoportelsőként jutott tovább.  A Normál FC 4-3-as Barátok elleni győzelme továbbjutást ért.

Az „A” csoport eredményei: Normál FC– Barátok 4-2, Imperiál – All in 2-2, Normál FC – All In 0-2, Imperiál – Barátok 3-4, Normál FC– Imperiál 5-2, All in – Barátok 2-1

Végeredmény:
1. All in 2 1 –   6-3 7
2. Normál FC 2 1   9-6 6
3. Barátok 1 2   7-9 3
4. Imperiál 1 –   7-11 1

“B” csoport

Az újszászi Orange B három győzelemmel, csoportelsőként jutott a legjobb nyolc közé. Nem a szokásos narancssárgában, hanem fehérben játszottak, mert a csapattagok többsége kihízta a régi, sok sikert megért mezét. Másodikként, két újszászi csapatot legyőzve a tápiógyörgyei Old Team 1990 ment tovább.

A “B” csoport eredményei: Orange B – Old Team 1990 2-1, Ball Hunters – Csintó FC 0-4, Orange B – Csintó FC 4-0, Ball Hunters – Old Team 1990 1-5, Orange B – Ball Hunters 6-3, Csintó FC– Old Team 1990 2-5

1. Orange B 3 3  – 12-4  9
2. Old Team 1990 3 2 1 11-5  6
3. Csinto FC 3 1  – 2   6-9  3
4. Ball Hunter 3 3   4-15 0

“C” csoport

Az újszászi Keselyűk két könnyű győzelemmel csoportelsőként jutottak a kieséses szakaszba. A második hely az újszászi Aranycsapat és a szolnoki Rubint és a slepp között dőlt el az újszásziak javára.

A C csoport eredményei: Keselyűk – Aranycsapat 5-2, Keselyűk – Rubint és a slepp 10-1, Aranycsapat – Rubint és a slepp 6-4

A “C” csoport végeredménye
1. Keselyűk 2 2 15-3 6
2. Aranycsapat 2 1 1 8-9 3
3. Rubint és a slepp 2 2 5-16 0

“D” csoport

A kétszeres bajnok újszászi Jómagunk izgalmas mérkőzésen kikapott a szajoli Fire-Oiltól, a továbbjutást a tószegi Asztalon Villával szemben harcolta ki.

“D” csoport eredményei: Jómagunk – Asztalon Villa 5-0, Jómagunk – Fire-Oil 0-1, Fire-Oil – Asztalon Villa            4-1

Fire-Oil – Normál FC 4-1

Az Orange B, a Keselyűk és a Fire Oil könnyedén, a Jómagunk szenvedve 0-2-ről fordítva került a legjobb négybe..

Elődöntők

Orange B – Jómagunk 3-5
Keselyűk – Fire-Oil 2-2 (hetesekkel 3-2)

A Jómagunk kétgólos hátrányból nyerte ezt a mérkőzését is. A Keselyűk kétszer is vezetett, a Fire-Oil kétszer egyenlített. Az utolsó hetesüket mellérúgták.

A harmadik helyért heteseket rúgtak a csapatok.

Fire-Oil – Orange B 3-2

Megismétlődött a 2019-es döntő. Akkor izgalmas, vibráló mérkőzésen a Jómagunk nyert 2-1-re. Most jó játékkal, könnyű, 4-0-ás győzelemmel harmadik alkalommal nyerték a kupát, a pezsgőt és a bejglit.

Jómagunk – Keselyűk 4-0

Jómagunk: Bata Pál, Berkó Attila, Földi Gergő, Gyurcsik Szabolcs, Sipos Zsolt, Szarvák Krisztián, Tóth Nándor

Keselyűk: Kaló Gábor, Nagy Sándor, Antal Gábor, Donkó Krisztián, ifj. Kaló Gábor, Kaló László, Konka Tamás, ifj. Konka Tamás, Lévai Norbert, Szűcs József, Szűcs Dénes, Tiger László.

Két “újszászi” csapat játszotta a döntőt. A Jómagunkban többségében újszásziak és korábban Újszászon futballozók léptek pályára, kiegészülve egy-két olyan játékossal, akik még nem fociztak az újszászi csapatban.  Belőlük szervezett győztes csapatot Berkó Attila.

Az idősebb játékosokból álló Keselyűk többsége Újszászon focizott. Korábban az újszászi terembajnokság sokszoros bajnokai voltak. A vendégek: Antal Gábor, Donkó Krisztián és Lévai Norbert korábban is játszott már velük. Megkezdődött a csapat fiatalítása. Apák és fiaik egy csapatban rúgták a labdát.

A lendületesen kezdő Jómagunk Szarvák Krisztián révén már az első percben 1-0-ra vezetett. A gól után is fölényben játszottak. Tóth Nándor 8. és 11. percben elért góljaival már 3-0 volt az eredmény. Sipos Zsolt a 14. percben négy gólra növelte az előnyt. A Keselyűk küzdöttek a szépítésért, de nem tudták bevenni Bata Pál kapuját.

A sikeres rendezés támogatói: Bowling Center, Dobozi Róbert, Fehér János, Goods Market, I.R.W. Metal Kft., Jóker Vegyeskereskedés, Kaló Zsolt, Nagy Sándor, Paplanos Tibor, Sólyom Pizza