A korábban Újszász Kupa néven ismert hét versenyszámos országos gyermek és serdülő verseny Nagykátára költözött, ahol a Városi Sportcsarnok öt pályája biztosított kedvező helyszínt. A verseny neve a rendező Tápióbicske Shuttlecock Team nevét felvéve Tápióbicske Kupára változott.
Fotó: Fehér János, Tóth Gábor, Nagy Andrea
Az utánpótlás korúak nyitórendezvényén 75-en léptek pályára. Legeredményesebben az Újszászi VVSE versenyzői szerepeltek, akik a 14 versenyszámból kilencet nyertek és hét ezüst és tizenegy bronzérmet is begyűjtöttek. Nagy ellenfelük a Pusztaszer PISZE SE volt, amelynek versenyzői öt aranyéremmel fejezték be a versenyt. Németh Barbara vezényletével különösen a serdülő leány versenyzőik szerepeltek minden versenyszámot megnyerve kiválóan. A négy versenyszámban legtöbb pontot gyűjtők nyerték a Tápióbicske Kupát.
A serdülő korcsoportban a fiúknál három versenyző végzett azonos pontszámmal: Kovács Márton (Újszászi VVSE), Molnár Dániel (Újszászi VVSE) és Simon Márk (Pusztaszer PISZE SE). Az egyéni győzelmével Simon Márk nyerte a Tápióbicske Kupát.
A lányoknál három első és egy második helyezéssel Németh Barbara (Pusztaszer PISZE SE) lett a kupagyőztes.
A gyermek korcsoportban két újszászi versenyző volt a legeredményesebb. Diós Letícia három első és egy második helyezéssel, valamint Kökény Martin négy első helyezéssel.
Tápióbicske Kupa az Aktív Rádióban
Eredmények
Serdülők
Fiú csapat (4): 1. Dániel Márk, Gudics Richárd, Kovács Márton, Molnár Dániel (Újszászi VVSE), 2. Balogh Márton Mihály, Buki Napsugár, Simon Márk (Pusztaszer PISZE SE), döntő: 15-10, 15-9, 3. Barna Benjamin, Koszorús Sámuel, Széles László (Cserszegtomaji SK).
Fiú páros (5): 1. Kovács Márton, Molnár Dániel (Újszászi VVSE), 2. Buki Napsugár, Simon Márk (Pusztaszer PISZE SE), döntő:12-10, 11-4, 3. Koszorús Sámuel, Széles László (Cserszegtomaji SK) és Dániel Márk, Kenyeres Krisztián (Újszászi VVSE)
Fiú egyéni (10): 1. Simon Márk (Pusztaszer PISZE SE), 2. Kovács Márton (Újszászi VVSE), döntő: 11-3, 11-6, 3. Árvai Milán (Tápióbicske ST) és Molnár Dániel (Újszászi VVSE). További újszászi eredmények: 5. Gudics Richárd, 8. Dániel Márk
Leány csapat (6): 1. Festő Jázmin, Horváth Orsolya, Macsicska Noémi, Németh Barbara (Pusztaszer PISZE SE), 2. Kovács Enikő, Kovács Brigitta, Vachal Krisztina (Újszászi VVSE), döntő: 6-11, 11-4, 11-6, 3. Kiss Barbara, Honti Lívia, Ozsvári Alexandra, Szigedi Barbara (Tápióbicske ST), 4. Ézsiás Zsófia, Kenyeres Bernadett, Szaszkó Dorka, Tóth Kitti
Leány páros (9): 1. Horváth Orsolya, Németh Barbara (Pusztaszer PISZE SE), 2. Kovács Enikő, Szaszkó Dorka (Újszászi VVSE), döntő: 13-11, 11-3, 3. Tóth Kitti, Vachal Krisztina és Ézsiás Zsófia, Kovács Brigitta (mindkettő Újszászi VVSE)
Leány egyéni (15): Németh Barbara (Pusztaszer PISZE SE), 2. Vachal Krisztina (Újszászi VVSE), döntő: 11-7, 11-3, Gyalog Csenge (Cserszegtomaji SK) és Szaszkó Dorka (Újsászi VVSE), 5. Ézsiás Zsófia, 7. Kovács Brigitta, 8. Kovács Enikő
Vegyes páros (8): 1. Molnár Dániel, Vachal Krisztina (Újszászi VVSE), 2. Simon Márk, Németh Barbara (Pusztaszer PISZE SE), döntő: 11-7, 11-7, 3. Kovács Márton, Szaszkó Dorka és Dániel Márk, Kovács Enikő (mindkettő Újszászi VVSE), 8. Gudics Richárd, Kenyeres Bernadett
Gyermekek
Fiú csapat (8): 1. Kenyeres Krisztián, Kökény Martin, Rab Alexander (Újszászi VVSE), 2. Koszorús Mirkó, Román Zsolt, Sándor Barnabás (Cserszegtomaji SK), döntő:11-6, 5-11, 11-9, 3. Balogh Dávid, Dombai Ádám, Sebők Roland (Újszászi VVSE), 4. Bereczki Róbert, Farkas Marcell, Farkas Péter, 6. Csobai Levente, Gudics Bálint, Kanalas Róbert, Tóth Szabolcs
Fiú páros (13): 1. Kökény Martin, Rab Alexander (Újszászi VVSE), 2. Mezei Gábor, Pikó Tibor (Tápióbicske ST), döntő: 11-5, 9-11, 11-6, 3. Román Zsolt, Sándor Barnabás (Cserszegtomaji SK) és Bereczki Róbert, Farkas Marcell (Újszászi VVSE), 5. Dombai Ádám, Sebők Roland, 6. Balogh Dávid, Gudics Bálint, 7. Csobai Levente, Farkas Péter, 8. Kanalas Róbert, Tóth Szabolcs
Fiú egyéni (28): 1. Kökény Martin (Újszászi VVVSE), 2. Rab Alexander (Újszászi VVSE), döntő: 7-11, 11-1, 11-7, 3. Kenyeres Krisztián (Újszászi VVSE) és Pikó Tibor (Tápióbicske ST), 6. Bereczki Róbert, 8. Sebők Roland
Leány csapat (4): 1. Bakó Lili, Diós Letícia, Konka Tímea (újszászi VVSE, 2. Belovári Panna, Horváth Lili, Pál Diána (Cserszegtomaji SK), döntő: 15-9, 15-7, 3. Gyetvai Boglárka, Lázár Petra, Pataki Lili, Rénes Boglárka (Cserszegtomaji SK), 4. Balaska Leila, Bubori Hajnalka, Kolmanics Bianka, Suki Bianka
Leány páros (7): 1. Bakó Lili, Diós Letícia (Újszászi VVSE), 2. Belovári Panna, Horváth Lili (Cserszegtomaji SK), döntő:11-3, 11-5, 3. Lázár Petra, Pál Diána és Gyetvai Boglárka, Rénes Boglárka (mindkettő Cserszegtomaji SK), 6. Suki Bianka, Kolmanics Bianka, 7. Balaska Leila, Bubori Hajnalka
Leány egyéni (22): 1. Horváth Orsolya (Pusztaszer PISZE SE), 2. Diós Letícia (Újszászi VVSE), döntő: 11-5, 11-5, 3. Bakó Lili (Újszászi VVSE) és Szigedi Barbara (Tápióbicske ST), 7. Konka Tímea
Vegyes páros (19): 1. Kökény Martin, Diós Letícia (Újszászi VVSE), 2. Rab Alexander, Bakó Lili, döntő: 11-5, 11-8, 3. Kenyeres Krisztián, Horváth Orsolya (Újszászi VVSE, Pusztaszer PISZE SE) és Sándor Barnabás, Belovári Panna (Cserszegtomaji SK), 5. Dombai Ádám, Konka Tímea
Egyesület | arany | ezüst | bronz | összesen |
Újszászi VVSE | 9 | 7 | 11 | 27 |
Pusztaszer PISZE SE | 5 | 3 | - | 8 |
Cserszegtomaji SK | - | 3 | 8 | 11 |
Tápióbicske ST | - | 1 | 4 | 5 |
Pusztaszer PISZE SE + Újszászi VVSE | 1 | 1 |
Serdülők | ||
Fiú csapat (4) | ||
1. | Dániel Márk, Gudics Richárd, Kovács Márton, Molnár Dániel | Újszászi VVSE |
2. | Balogh Márton Mihály, Buki Napsugár, Simon Márk | Pusztaszer PISZE SE |
3. | Barna Benjamin, Koszorús Sámuel, Széles László | Cserszegtomaji SK |
4. | Árvai Milán, Babicz Tamás, Major László | Tápióbicske ST |
Fiú páros (5) | ||
1. | Kovács Márton, Molnár Dániel | Újszászi VVSE |
2.. | Buki Napsugár, Simon Márk | Pusztaszer PISZE SE |
3. | Koszorús Sámuel, Széles László | Cserszegtomaji SK |
4. | Dániel Márk, Kenyeres Krisztián | Újszászi VVSE |
5. | Babicz Tamás, Major László | Tápióbicske ST |
Fiú egyéni (10) | ||
1. | Simon Márk | Pusztaszer PISZE SE |
2. | Kovács Márton | Újszászi VVSE |
3. | Árvai Milán | Tápióbicske ST |
4. | Molnár Dániel | Újszászi VVSE |
5. | Gudics Richárd | Újszászi VVSE |
6. | Széles László | Cserszegtomaji SK |
7. | Koszorús Sámuel | Cserszegtomaji SK |
8. | Dániel Márk | Újszászi VVSE |
9. | Babicz Tamás | Tápióbicske ST |
10. | Major László | Tápióbicske ST |
Leány csapat (6) | ||
1. | Festő Jázmin, Horváth Orsolya, Macsicska Noémi, Németh Barbara | Pusztaszer PISZE SE |
2.. | Kovács Enikő, Kovács Brigitta, Vachal Krisztina | Újszászi VVSE |
3. | Kiss Barbara, Honti Lívia, Ozsvári Alexandra, Szigedi Barbara | Tápióbicske ST |
4. | Ézsiás Zsófia, Kenyeres Bernadett, Szaszkó Dorka, Tóth Kitti | Újszászi VVSE |
5. | Barna Bianka, Cserép Bernadett, Gyalog Csenge, Szrapkó Sára | Cserszegtomaji SK |
6. | Mihácsi Viktória, Mihácsi Zsanett, Pikó Regina | Tápióbicske ST |
Leány páros (9) | ||
1. | Horváth Orsolya, Németh Barbara | Pusztaszer PISZE SE |
2. | Kovács Enikő, Szaszkó Dorka | Újszászi VVSE |
3. | Tóth Kitti, Vachal Krisztina | Újszászi VVSE |
4. | Ézsiás Zsófia, Kovács Brigitta | Újszászi VVSE |
5. | Honti Lívia, Szigedi Barbara | Tápióbicske ST |
6. | Gyalog Csenge, Szrapkó Sára | Cserszegtomaji SK |
7. | Mihácsi Zsófia, Pikó Regina | Tápióbicske ST |
8. | Barna Bianka, Cserép Bernadett | Cserszegtomaji SK |
9. | Kiss Barbara, Ozsvári Alexandra | Tápióbicske ST |
Leány egyéni (15) | ||
1. | Németh Barbara | Pusztaszer PISZE SE |
2. | Vachal Krisztina | Újszászi VVSE |
3. | Gyalog Csenge | Cserszegtomaji SK |
4. | Szaszkó Dorka | Újszászi VVSE |
5. | Ézsiás Zsófia | Újszászi VVSE |
6. | Honti Lívia | Tápióbicske ST |
7. | Kovács Brigitta | Újszászi VVSE |
8. | Kovács Enikő | Újszászi VVSE |
9. | Cserép Bernadett | Cserszegtomaji SK |
10. | Kenyeres Bernadett | Újszászi VVSE |
11. | Szrapkó Sára | Cserszegtomaji SK |
12. | Kiss Barbara | Tápióbicske ST |
13. | Tóth Kitti | Újszászi VVSE |
14. | Pikó Regina | Tápióbicske ST |
15. | Barna Bianka | Cserszegtomaji SK |
Vegyes páros (8) | ||
1. | Molnár Dániel, Vachal Krisztina | Újszászi VVSE |
2. | Simon Márk, Németh Babara | Pusztaszer PISZE SE |
3. | Kovács Márton, Szaszkó Dorka | Újszászi VVSE |
4. | Dániel Márk, Kovács Enikő | Újszászi VVSE |
5. | Koszorús Sámuel, Gyalog Csenge | Cserszegtomaji SK |
6. | Árvai Milán, Honti Lívia | Tápióbicske ST |
7. | Széles László, Szrapkó Sára | Cserszegtomaji SK |
8. | Gudics Richárd, Kenyeres Bernadett | Újszászi VVSE |
Gyermek korcsoport | ||
Fiú csapat (8) | ||
1. | Kenyeres Krisztián, Kökény Martin, Rab Alexander | Újszászi VVSE |
2. | Koszorús Mirkó, Román Zsolt, Sándor Barnabás | Cserszegtomaji SK |
3. | Balogh Dávid, Dombai Ádám, Sebők Roland | Újszászi VVSE |
4. | Bereczki Róbert, Farkas Marcell, Farkas Péter | Újszászi VVSE |
5. | Brekli Levente, Mezei Gábor, Pikó Tibor | Tápióbicske ST |
6. | Csobai Levente, Gudics Bálint, Kanalas Róbert, Tóth Szabolcs | Újszászi VVSE |
7. | Hegedűs Roland, Jakab Dániel, Jakab Gusztáv, Jakab Tibor | Tápióbicske ST |
8. | Horgos Marcell, Horgos Richárd, Wild Dominik | Tápióbicske ST |
Fiú páros (13) | ||
1. | Kökény Martin, Rab Alexander | Újszászi VVSE |
2. | Mezei Gábor, Pikó Tibor | Tápióbicske ST |
3. | Román Zsolt, Sándor Barnabás | Cserszegtomaji SK |
4. | Bereczki Róbert, Farkas Marcell | Újszászi VVSE |
5. | Dombai Ádám, Sebők Roland | Újszászi VVSE |
6. | Balogh Dávid, Gudics Bálint | Újszászi VVSE |
7. | Csobai Levente, Farkas Péter | Újszászi VVSE |
8. | Kanalas Róbert, Tóth Szabolcs | Újszászi VVSE |
9. | Balogh Márton Mihály, Macsicska Noémi | Pusztaszer PISZE SE |
10. | Hegedűs Roland, Jakab Tibor | Tápióbicske ST |
11. | Horgas Marcell, Horgas Richárd | Tápióbicske ST |
12. | Barna Benjamin, Koszorús Mirkó | Cserszegtomaji SK |
13. | Brekli Levente, Jakab Gusztáv | Tápióbicske ST |
14. | Jakab Dániel, Wild Dominik | Tápióbicske ST |
Fiú egyéni (28) | ||
1. | Kökény Martin | Újszászi VVSE |
2. | Rab Alexander | Újszászi VVSE |
3. | Kenyeres Krisztián | Újszászi VVSE |
4. | Pikó Tibor | Tápióbicske ST |
5. | Sándor Barnabás | Cserszegtomaji SK |
6. | Bereczki Róbert | Újszászi VVSE |
7. | Koszorús Mirkó | Cserszegtomaji SK |
8. | Sebők Roland | Újszászi VVSE |
9. | Mezei Gábor | Tápióbicske ST |
10. | Barna Benjamin | Cserszegtomaji SK |
11. | Gudics Bálint | Újszászi VVSE |
12. | Csobai Levente | Újszászi VVSE |
13. | Dombai Ádám | Újszászi VVSE |
14. | Kanalas Róbert | Újszászi VVSE |
15. | Balogh Márton Mihály | Pusztaszer PISZE SE |
16. | Román Zsolt | Cserszegtomaji SK |
17. | Horgos Marcell | Tápióbicske ST |
18. | Tóth Szabolcs | Újszászi VVSE |
19. | Farkas Péter | Újszászi VVSE |
20. | Farkas Marcell | Újszászi VVSE |
21. | Horgos Richárd | Tápióbicske ST |
22. | Balogh Dávid | Újszászi VVSE |
23. | Hegedűs Roland | Tápióbicske ST |
24. | Jakab Dániel | Tápióbicske ST |
25. | Wild Dominik | Tápióbicske ST |
26. | Brekli Levente | Tápióbicske ST |
27. | Jakab Gusztáv | Tápióbicske ST |
28. | Jakab Tibor | Tápióbicske ST |
Leány csapat (4) | ||
1. | Bakó Lili, Diós Letícia, Konka Tímea | Újszászi VVSE |
2. | Belovári Panna, Horváth Lili, Pál Diána | Cserszegtomaji SK |
3. | Gyetvai Boglárka, Lázár Petra, Pataki Lili, Rénes Boglárka | Cserszegtomaji SK |
4. | Balaska Leila, Bubori Hajnalka, Kolmanics Bianka, Suki Bianka | Újszászi VVSE |
Leány páros (7) | ||
1. | Bakó Lili, Diós Letícia | Újszászi VVSE |
2. | Belovári Panna, Horváth Lili | Cserszegtomaji SK |
3. | Lázár Petra, Pál Diána | Cserszegtomaji SK |
4. | Gyetvai Boglárka, Rénes Boglárka | Cserszegtomaji SK |
5. | Konka Tímea, Pataki Lili | Újszászi VVSE |
6. | Suki Bianka, Kolmanics Bianka | Újszászi VVSE |
7. | Bubori Hajnalka, Balaska Leila | Újszászi VVSE |
Leány egyéni (22) | ||
1. | Horváth Orsolya | Pusztaszer PISZE SE |
2. | Diós Letícia | Újszászi VVSE |
3. | Bakó Lili | Újszászi VVSE |
4. | Szigedi Barbara | Tápióbicske ST |
5. | Horváth Lili | Cserszegtomaji SK |
6. | Macsicska Noémi | Pusztaszer PISZE SE |
7. | Konka Tímea | Újszászi VVSE |
8. | Belovári Panna | Cserszegtomaji SK |
9. | Lázár Petra | Cserszegtomaji SK |
10. | Mihácsi Viktória | Tápióbicske ST |
11. | Mihácsi Zsanett | Tápióbicske ST |
12. | Pál Diána | Cserszegtomaji SK |
13. | Kolmanics Bianka | Újszászi VVSE |
14. | Buki Napsugár | Pusztaszer PISZE SE |
15. | Ozsvári Alexandra | Tápióbicske ST |
16. | Gyetvai Boglárka | Cserszegtomaji SK |
17. | Rénes Boglárka | Cserszegtomaji SK |
18. | Balaska Leila | Újszászi VVSE |
19. | Pataki Lili | Cserszegtomaji SK |
20. | Festő Jázmin | Pusztaszer PISZE SE |
21. | Bubori Hajnalka | Újszászi VVSE |
22. | Suki Bianka | Újszászi VVSE |
Vegyes páros (19) | ||
1. | Kökény Martin, Diós Letícia | Újszászi VVSE |
2. | Rab Alexander, Bakó Lili | Újszászi VVSE |
3. | Kenyeres Krisztián, Horváth Orsolya | Újszászi VVSE, Pusztaszer PISZE SE |
4. | Sándor Barnabás, Belovári Panna | Cserszegtomaji SK |
5. | Dombai Ádám, Konka Tímea | Újszászi VVSE |
6. | Koszorús Mirkó, Horváth Lili | Cserszegtomaji SK |
7. | Bereczki Róbert, Festő Jázmin | Újszászi VVSE, Pusztaszer PISZE SE |
8. | Barna Benjamin, Gyetvai Boglárka | Cserszegtomaji SK |
9. | Pikó Tibor, Szigedi Barbara | Tápióbicske ST |
10. | Román Zsolt, Lázár Petra | Cserszegtomaji SK |
11. | Mezei Gábor, Kiss Barbara | Tápióbicske ST |
12. | Brekli Levente, Pikó Regina | Tápióbicske ST |
13. | Horgos Richárd, Mihácsi Viktória | Tápióbicske ST |
14. | Babicz Tamás, Ozsvári Alexandra | Tápióbicske ST |
15. | Farkas Péter, Buki Napsugár | Újszászi VVSE, Pusztaszer PISZE SE |
16. | Horgas Marcell, Mihácsi Zsanett | Tápióbicske ST |
17. | Balogh Márton, Macsicska Noémi | Pusztaszer PISZE SE |
18. | Csobai Levente, Suki Bianka | Újszászi VVSE |
19. | Kanalas Róbert, Kolmanics Bianka | Újszászi VVSE |