2016. február 13-án és 14-én az újszászi Városi Tornacsarnok adott otthont – immár tizennyolcadik alkalommal – a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Tollaslabda Diákolimpiának. A két nap során a megye 18 iskolájának 102 tanulója lépett pályára, akik az érmekért, az oklevelekért és a szegedi területi döntőbe jutásért játszottak nagy mérkőzéseket. Az újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola 21 fős csapattal nevezett. Tóth Gábor tanítványai jól szerepeltek. Négy ezüst – Diós Letícia, Kovács Enikő, Rab Alexander, Suki József – és három bronzérmet – Csobai Levente, Molnár Dániel, Vachal Krisztina – nyertek. A második napon a középiskolások versenyében a Rózsa Imre Középiskola versenyzői – Becskereki László és Kenyeres Lívia – két bronzérmet szereztek.
Fotó: Fehér János és Sándor Zsanett Katalin
Az újszásziak eredményei:
I. korcsoportos leányok: 5. Sallai Panna
I. korcsoportos fiúk: 3. Csobai Levente, 6. Ágotai Ede
II. korcsoportos leányok: 5. Havacs Vivien, 9. Rafael Letícia
II. korcsoportos fiúk: 2. Rab Alexander, 13. Gudics Szabolcs, 14. Viola Zoltán
III. korcsoport leányok: 2. Diós Letícia, 5. Bakó Lili, 6. Rab Viktória
III. korcsoport fiúk: 6. Kökény Martin, 8. Galambos László, 14. Bereczki Róbert
IV. korcsoport leányok: 2. Kovács Enikő, 3. Vachal Krisztina, 5. Ézsiás Zsófia, 6. Szaszkó Dorka
IV. korcsoport fiúk: 3. Molnár Dániel, 7. Kovács Márton
V. korcsoport leányok: 3. Kenyeres Lívia, 5. Hegedűs Réka
V. korcsoport fiúk: 2. Suki József, 3. Becskereki László
VI. korcsoport fiúk: 3. Bakó Zsolt (Szolnok Vásárhelyi)
Iskolák | arany | ezüst | bronz | összesen |
Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | 4 | 3 | 2 | 9 |
Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi SZKI | 2 | 1 | 2 | 5 |
Zagyvarékasi Damjanich János Általános Iskola | 2 | - | 2 | 4 |
Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok | 1 | 1 | 1 | 3 |
Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola | 1 | - | 1 | 2 |
Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Pálfy-Vízügyi Szakközépiskolája | 1 | - | 1 | 2 |
Kassai úti Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk. | 1 | - | - | 1 |
Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola | - | 4 | 3 | 7 |
Szolnok Fiumei úti Általános Iskola | - | 1 | 3 | 4 |
Varga Katalin Gimnázium Szolnok | - | 1 | - | 1 |
Szolnoki Szent-Györgyi Albert Általános Iskola | 1 | - | 1 | |
Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola | - | - | 3 | 3 |
SZMSZC Rózsa Imre Középiskolája Újszász | - | - | 2 | 2 |
Szolnoki Széchenyi István Gimnázium | - | - | 1 | 1 |
Szandaszöllősi Általános Iskola és ÁMI | - | - | 1 | 1 |
Szolnoki II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola | - | - | 1 | 1 |
Szolnoki Szolgáltatási SZC Vásárhelyi Pál Közgazdasági, Egészségügyi, Idegenforgalmi Szakképző Iskolája | - | - | 1 | 1 |
{slide=Eredménylista}
I. korcsoport | ||
Leányok (6) | ||
1. | Polónyi Fanni Zsófi | Zagyvarékasi Damjanich János Általános Iskola |
2. | Csór Laura | Szolnok Fiumei úti Általános Iskola |
3. | Magyar Petra | Szandaszöllősi Általános Iskola és ÁMI |
3. | Kelemen Bernadett | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI |
5. | Sallai Panna | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
6. | Simon Petra | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI |
Fiúk (8) | ||
1. | Túri Patrik | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI |
2. | Mészáros Máté | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI |
3. | Csobai Levente | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
3. | Rőczey Zoltán | Szolnok Fiumei úti Általános Iskola |
5. | Nakechbandi Semir | Szolnok Fiumei úti Általános Iskola |
6. | Ágotai Ede | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
7. | Markóth Balázs | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI |
8. | Kézsmárki Kristóf | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI |
II. korcsoport | ||
Leányok (10) | ||
1. | Schaiber Patrícia | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI |
2. | Szántó Cintia | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI |
3. | Galambosi Laura | Szolnok Fiumei úti Általános Iskola |
3. | Lukács Kata | Zagyvarékasi Damjanich János Általános Iskola |
5. | Havacs Vivien | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
6. | Hegedűs Anna | Szolnok Fiumei úti Általános Iskola |
7. | Gyurcsánszky Anikó | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI |
8. | Magyar Lilla | Szandaszöllősi Általános Iskola és ÁMI |
9. | Rafael Letícia | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
10. | Bede Noémi | Szolnok Fiumei úti Általános Iskola |
Fiúk (14) | ||
1. | Rabi Sámuel | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI |
2. | Rab Alexander | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
3. | Szabó Dávid | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI |
3. | Csák Attila | Szolnok Fiumei úti Általános Iskola Rákóczifalvai II. |
5. | Eperjesi Richárd | Szolnok Fiumei úti Általános Iskola |
6. | Oláh Róbert | Szolnok Fiumei úti Általános Iskola |
7. | Galambosi Kristóf | Szolnok Fiumei úti Általános Iskola |
8. | Hanga Dávid | Szolnok Fiumei úti Általános Iskola |
9. | Kovács Dominik | Szolnok Fiumei úti Általános Iskola |
10. | Szmutkó Árpád | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI |
11. | Dalkó György | Szolnok Fiumei úti Általános Iskola |
12. | Molnár Iván | Szolnok Fiumei úti Általános Iskola |
13. | Gudics Szabolcs | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
14. | Viola Zoltán | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
III. korcsoport | ||
Leányok (12) | ||
1. | Mácsai Dzsenifer | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola |
2. | Diós Letícia | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
3. | Szabó Sára | Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola |
3. | Ősz Matilda | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola |
5. | Bakó Lili | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
6. | Rab Viktória | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
7. | Sárkány Alexandra | Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola |
8. | Lévai Valentina | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI |
9. | Munkácsi Adél | Szolnok Fiumei úti Általános Iskola |
10. | Szabó Gertrúd | Szolnok Fiumei úti Általános Iskola |
11. | Rőczey Sára | Szolnok Fiumei úti Általános Iskola |
12. | Rabi Beatrix | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI |
Fiúk (14) | ||
1. | Tóth Barnabás | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI |
2. | Németh Roland | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI |
3. | Bóka Tamás | Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola |
3. | Lukács Máté | Zagyvarékasi Damjanich János Általános Iskola |
5. | Törőcsik Máté | Szolnok Fiumei úti Általános Iskola |
6. | Kökény Martin | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
7. | Ozsvárt János | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI |
8. | Galambos László | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
9. | Lados Bence | Szolnok Fiumei úti Általános Iskola |
10. | Csutár Konrád Olivér | Szolnok Fiumei úti Általános Iskola |
11. | Deák Dovydas | Szolnok Fiumei úti Általános Iskola |
12. | Kővári Csongor | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI |
13. | Magyar Krisztián | Szolnok Fiumei úti Általános Iskola |
14. | Bereczki Róbert | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
IV. korcsoport | ||
Leányok (7) | ||
1. | Bózsó Janka | Kassai úti Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk. |
2. | Kovács Enikő | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
3. | Vachal Krisztina | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
3. | Bakos Boglárka | Szolnoki II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola |
5. | Ézsiás Zsófia | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
6. | Szaszkó Dorka | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
7. | Jánosi Dóra | Szolnoki II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola |
Fiúk (9) | ||
1. | Faragó Bence | Zagyvarékasi Damjanich János Általános Iskola |
2. | Tóth Márk | Szolnoki Szent-Györgyi Albert Általános Iskola |
3. | Balogh Hunor | Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola |
3. | Molnár Dániel | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
5. | Oláh J. Dominik | Szolnok Fiumei úti Általános Iskola |
6. | Kovács Ruben | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI |
7. | Kovács Márton | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
8. | Burai Richárd | Szolnok Fiumei úti Általános Iskola |
9. | Gyursánszki Csaba | Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI |
V. korcsoport | ||
Leányok (6) | ||
1. | Nagy Klaudia | Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi SZKI |
2. | Burján Tímea | Varga Katalin Gimnázium Szolnok |
3. | Kenyeres Lívia | SZMSZC Rózsa Imre Középiskolája Újszász |
4. | Burján Krisztina | Szolnoki Széchenyi István Gimnázium |
5. | Hegedűs Réka | SZMSZC Rózsa Imre Középiskolája Újszász |
6. | Ács Bettina | Karcagi SZC Nagy László Szakképző Iskolája, Gimnáziuma és Kollégiuma Kunhegyes |
Fiúk (6) | ||
1. | Zsembeli Zsadány | Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi SZKI |
2. | Suki József | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
3. | Szentesi Imre Ákos | Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi SZKI |
3. | Becskereki László | SZMSZC Rózsa Imre Középiskolája Újszász |
5. | Várkonyi Szilveszter | Karcagi SZC Nagy László Szakképző Iskolája, Gimnáziuma és Kollégiuma Kunhegyes |
6. | Sarkadi Bence | Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi SZKI |
VI. korcsoport | ||
Leányok (6) | ||
1. | Szekeres Rita | Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok |
2. | Kocsis Nikoletta | Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi SZKI |
3. | Bakondi Dóra | Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok |
3. | Tóth Brigitta | Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Pálfy-Vízügyi Szakközépiskolája |
5. | Jenei Klaudia | Karcagi SZC Nagy László Szakképző Iskolája, Gimnáziuma és Kollégiuma Kunhegyes |
6. | Ökrös Teréz | Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Pálfy-Vízügyi Szakközépiskolája |
Fiúk (4) | ||
1. | Dora Márton | Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Pálfy-Vízügyi Szakközépiskolája |
2. | Vincze Máté | Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok |
3. | Bakó Zsolt | Szolnoki Szolgáltatási SZC Vásárhelyi Pál Közgazdasági, Egészségügyi, Idegenforgalmi Szakképző Iskolája |
4. | Puskás Máté | Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi SZKI |
{/slide}