Két újszászi és nyolc szolnoki iskola – csapataikban sok újszászival – 72 tanulója lépett pályára Újszászon az V., VI., VII. korcsoportos Lábtoll-labda Diákolimpia® Jász-Nagykun-Szolnok megyei döntőjén. Legeredményesebben a Szolnoki Műszaki Szakképzési  Centrum Petőfi Sándor Építészeti és Faipari Szakközépiskolájának tanulói szerepeltek. Az ÉPFÁ-sok három bajnoki  arannyal, két ezüst és három bronzéremmel zárták a versenyt. A legtöbb érmet, 13-at, az újszászi Rózsa Imre Középiskola versenyzői gyűjtötték. A leány csapatversenyekben a Rózsások végeztek az élen. A leány egyéniekben Vachal Krisztina és Farkas Lilla a Varga Katalin Gimnáziumnak nyerték az aranyakat. A fiúknál Suki József (Újszász Vörösmarty), Kanalas Renátó (ÉPFA) és Raffael Csaba (Ruhaipari) a bajnokok. A legjobbak továbbjutottak a Csongrád megyei Kisteleken április 12-én rendezendő országos döntőbe.

 

Google Photos

Fotó: Fehér János, Szurmai Tibor és Tóth Gábor

 

Eredmények

V. korcsoport

Fiú csapat (4): 1. Kanalas Márió, Kanálos Armando Herold, Kanálos Péter, Suki József (Újszász Vörösmarty), 2. Kordács Márton, Kovács Márton, Tarjányi Mózes (Verseghy), döntő: 15-9, 15-12, 3. Bujdosó István, Fehér Ádám, Vadász Alex (Újszász Rózsa)

Fiú egyéni (10): 1. Suki József (Vörösmarty), 2. Molnár Gergő (Varga), döntő: 15-13, 15-12, 3. Tamás Patrik (ÉPFA) és Kökény Zoltán (Rózsa)

Leány csapat (3): 1. Balogh Noémi, Bolyós Liliána, Turza Beatrix (Rózsa), 2. Barta Karolina, Bozsó Kitti, Czétényi Klaudia, Szabados Kata (Rózsa), döntő: 15-12, 15-13, 3. Kovács Tekla, Lakatos Daniella, Légrádi Lili, Polák Boglárka (Széchenyi)

Leány egyéni (10): 1. Vachal Krisztina (Varga), 2. Kovács Brigitta (Pálfy), döntő: 15-7, 15-10, 3. Kovács Evelin (Pálfy) és Lakatos Daniella (Széchenyi)

VI. korcsoport

Fiúcsapat (8): 1. Kanalas Renátó, Kanálos Róbert, Tamás Patrik (ÉPFA), 2. Farkas Lilla, Molnár Gergő, Vachal Krisztina (Varga), döntő: 15-10, 15-13, 3. Becskereki László, Csépány Erik, Kökény Zoltán (Rózsa), 4. Bolyós József, Csabai Gábor, Kanalas Rudolf, Kovács Enikő (Baross)

Fiú egyéni (6): 1. Kanalas Renátó (ÉPFA), 2. Farkas Balázs (ÉPFA), döntő: 16-14, 6-15, 15-10, 3. Csépány Erik (Rózsa) és Kanálos Róbert (ÉPFA)

Leány csapat (3): 1. Csák Vivien, Hornyák Erzsébet, Lőrincz Bettina (Rózsa), 2. Fehér Valéria, Kovács Brigitta, Kovács Evelin, Szacskó Ágota (Pálfy), döntő: 15-12, 11-15, 15-10, 3. Becskereki Nikolett, Frankó Katalin, Kenyeres Lívia (Rózsa)

Leány egyéni (8): 1. Farkas Lilla (Varga), 2. Lőrincz Bettia (Rózsa), döntő: 16-14, 15-13, 3. Hornyák Erzsébet (Rózsa) és Kenyeres Lívia (Rózsa)

VII. korcsoport

Fiú csapat (3): 1. Árva Tamás, Farkas Balázs, Horváth Dávid (ÉPFA), 2. Kanalas Antal, Raffael Csaba, Suki Róbert (RISZI), döntő: 15-9, 15-6, 3. Fehér Krisztián, Jakab Antal Árpád, Kanálos Júlió, Kovács Gergő, Raduly Márk (Rózsa)

Fiú egyéni (3): 1. Raffael Csaba (RISZI), 2. Árva Tamás (ÉPFA), döntő: 11-15, 15-12, 15-12, 3. Kanálos Júlió (Rózsa)

 

Éremtáblázat
iskola arany ezüst bronz összesen
Szolnok Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája 3 2 3 8
Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász 2 2 9 13
Varga Katalin Gimnázium Szolnok 2 2 - 4
Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola 2 - - 2
Szolnoki Szolgáltatási SZC Ruhaipari Szakközép- és Szakiskolája 1 1 - 1
Szolnoki Műszaki SZC Pálfy-Vízügyi Szakközépiskolája - 2 1 3
Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok - 1 - 1
Szolnoki Széchenyi István Gimnázium - - 2 2

 

Jász-Nagykun-Szolnok megyei Lábtoll-labda Diákolimpia®
V-VII. korcsoport
Újszász, 2017. március 8.
10 iskola, 72 versenyző
  V. korcsoport  
  Fiú csapat (5)  
1. Kanalas Márió, Kanálos Armando Herold, Kanálos Péter, Suki József Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola
2. Kordács Márton, Kovács Márton, Tarjányi Mózes Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok
3. Bujdosó István, Fehér Ádám, Vadász Alex Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
4. Balogh Mihály, Juhász Patrik, Tóth Lajos Szolnok Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája
  Fiú egyéni (10)  
1. Suki József Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola
2. Molnár Gergő Varga Katalin Gimnázium Szolnok
3. Tamás Patrik Szolnok Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája
4. Kökény Zoltán Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
5. Fehér Ádám Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
6. Kanalas Rudolf Szolnoki Műszaki SZC Baross Gábor Gépipari, Közlekedési Szakképző Iskolája
7 Obsuszt Máté Szolnoki Széchenyi István Gimnázium
8. Tóth Lajos Szolnok Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája
9. Vadász Alex Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
10. Bujdosó István Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
  Leány csapat (4)  
1. Balogh Noémi, Bolyós Liliána, Turza Beatrix Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
2. Barta Karolina, Bozsó Kitti, Czétényi Klaudia, Szabados Kata Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
3. Kovács Tekla, Lakatos Daniella, Légrádi Lili, Polák Boglárka Szolnoki Széchenyi István Gimnázium
  Leány egyéni (10)  
1. Vachal Krisztina Varga Katalin Gimnázium Szolnok
2. Kovács Brigitta Szolnoki Műszaki SZC Pálfy-Vízügyi Szakközépiskolája
3. Kovács Evelin Szolnoki Műszaki SZC Pálfy-Vízügyi Szakközépiskolája
4. Lakatos Daniella Szolnoki Széchenyi István Gimnázium
5. Barta Karolina Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
6. Turza Beatrix Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
7. Czétényi Klaudia Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
8. Bolyós Liliána Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
9. Balogh Noémi Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
10. Bozsó Kitti Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
  VI. korcsoport  
  Fiú csapat (8)  
1. Kanalas Renátó, Kanálos Róbert, Tamás Patrik Szolnok Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája
2. Farkas Lilla, Molnár Gergő, Vachal Krisztina Varga Katalin Gimnázium Szolnok
3. Becskereki László, Csépány Erik, Kökény Zoltán Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
4. Bolyós József, Csabai Gábor, Kanalas Rudolf, Kovács Enikő Szolnoki Műszaki SZC Baross Gábor Gépipari, Közlekedési Szakképző Iskolája
5. Kátai Máté, Konka Csaba, Obsuszt Máté Szolnoki Széchenyi István Gimnázium
6. Faragó Róbert, Mihályi Máté, Nagy Patrik, Szécsi Bence Szolnok Műszaki SZC Jendrassik György Gépipari Szakközépiskolája
7. Hajdú Máté, Kenyó Márk, Pulveri Zoltán, Újszászi Csaba Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
8. Szűcs Dénes, Kovács Sándor, Pesti Barnabás Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
  Fiú egyéni (6)  
1. Kanalas Renátó Szolnok Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája
2. Farkas Balázs Szolnok Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája
3. Csépány Erik Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
4. Kanálos Róbert Szolnok Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája
5. Bolyós József Szolnoki Műszaki SZC Baross Gábor Gépipari, Közlekedési Szakképző Iskolája
6. Bábosik Ádám Szolnoki Műszaki SZC Pálfy-Vízügyi Szakközépiskolája
  Leány csapat (3)  
1. Csák Vivien, Hornyák Erzsébet, Lőrincz Bettina Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
2. Fehér Valéria, Kovács Brigitta, Kovács Evelin, Szacskó Ágota Szolnoki Műszaki SZC Pálfy-Vízügyi Szakközépiskolája
3. Becskereki Nikolett, Frankó Katalin, Kenyeres Lívia Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
  Leány egyéni (8)  
1. Farkas Lilla Varga Katalin Gimnázium Szolnok
2. Lőrincz Bettina Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
3. Hornyák Erzsébet Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
4. Kenyeres Lívia Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
5. Frankó Katalin Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
7. Szacskó Ágota Szolnoki Műszaki SZC Pálfy-Vízügyi Szakközépiskolája
8. Fehér Valéria Szolnoki Műszaki SZC Pálfy-Vízügyi Szakközépiskolája
  VII. korcsoport  
  Fiú csapat (3)  
1. Árva Tamás, Farkas Balázs, Horváth Dávid Szolnok Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája
2. Kanalas Antal, Raffael Csaba, Suki Róbert Szolnoki Szolgáltatási SZC Ruhaipari Szakközép- és Szakiskolája
3. Fehér Krisztián, Jakab Antal Árpád, Kanálos Júlió, Kovács Gergő, Raduly Márk Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász
  Fiú egyéni (3)  
1. Raffael Csaba Szolnoki Szolgáltatási SZC Ruhaipari Szakközép- és Szakiskolája
2. Árva Tamás Szolnok Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája
3. Kanálos Júlió Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász

 

Újszász 2016©