2016. április 12-én Nagykátán, a Városi Sportcsarnokban rendezték a Lábtoll-labda Diákolimpia® V-VI. korcsoport országos döntőjét, a Fekete Zoltánné emlékversenyt. A megnyitón felsorakozott 24 iskola 117 tanulóját Fehér János, a Magyar Lábtoll-labda Szövetség ügyvezető elnöke köszöntötte és emlékezett meg Fekete Zoltánnéról, a Mező Ferenc Gimnázium 2005-ben elhunyt testnevelő tanáráról, aki a lábtoll-labdázás lelkes támogatója volt, és akinek a tanítványai között sok lábtoll-labda diákolimpiai bajnok is volt. A Himnusz elhangzása után a lábtoll-labdázóira büszke Tápióbicske alpolgármestere, Gyigor Sándor nyitotta meg a versenyt. A résztvevők öt pályán mérkőztek, amelyeket Nagy Máté vezetésével a társrendező Tápióbicske Shuttlecock Team versenyzői készítettek elő. Mindkét korcsoportban fiú és leány csapatban, fiú és leány egyéniben mérkőztek a lelkes versenyzők. A döntőkben látványos, felnőtt színvonalú mérkőzéseket láthattak az érdeklődők. Legeredményesebben, három arany és két bronzéremmel a Szolnoki Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája szerepelt. A legtöbb érmet a Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász szerezte. Ők két arany, két ezüst és két bronzérmet gyűjtöttek. A szolnoki iskolák színeiben jól szerepeltek az Újszászi VVSE-ben edzők. (Az eredménylistán a nevük dőlt betűvel.)
Két versenyző: Kanalas Renátó (Szolnoki Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája) és Kunics Réka (Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa) tudott duplázni és a csapatarany mellé egyéniben is nyerni.
Fotó: Fehér János, Kézér Zsolt és Tóth Gábor
Lábtoll-labda az Aktív rádióban
Eredmények:
V. korcsoport
Fiú csapat (11): Kanalas Renátó, Kanálos Róbert, Seres Gyula Zsolt, Tamás Patrik (Szolnoki Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája), 2. Farkas Lilla, Molnár Gergő, Székely Mátyás (Varga Katalin Gimnázium Szolnok), döntő: 15-3, 15-11, 3. Erdős Renátó, Sampei Alex, Suki József (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola)
Fiú egyéni (25): Kanalas Renátó (Szolnoki Műszaki SZC Építészeti Faipari és Szakképző Iskolája), 2. Horváth Gergő (Nagykanizsai Szakképzési Centrum Cserháti Sándor Szakképző Iskolája és Kollégiuma), döntő: 13-15, 15-3, 17-15, 3. Suki József (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola) és Molnár Gergő (Varga Katalin Gimnázium Szolnok)
Leány csapat (8): 1. Balogh Noémi, Kenyeres Lívia, Turza Beatrix (Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász), 2. Barta Karolina, Bolyós Liliána, Czétényi Klaudia (Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász), döntő: 15-4, 16-14, 3. Gál Nóra, Kiss Virág, Szigedi Hanna (József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola Monor)
Leány egyéni (24): 1. Kunics Réka (Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa), 2. Ézsiás Fanni (Budapesti Gazdasági SC Szent István Közgazdasági Szakközépiskola és Kollégium), döntő: 15-5, 15-7, 3. Kenyeres Lívia (Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász) és Farkas Lilla (Varga Katalin Gimnázium Szolnok)
VI. korcsoport
Fiú csapat (10): Bencsik Martin, Fülöp Krisztián, Horváth Gergő (Nagykanizsai Szakképzési Centrum Cserháti Sándor Szakképző Iskolája és Kollégiuma), 2. Bérczes Róbert, Csordás Attila, Zele Richárd (Szolnoki Szolgáltatási SZC Sipos Orbán Szakiskolája), döntő: 15-13, 15-13, 3. Árva Tamás, Farkas Balázs, Szabó István, Varga Balázs (Szolnoki Műszaki SZC Építészeti Faipari Szakképző Iskolája), 4. Fehér Ádám, Kanálos Júlió, Kovács Gergő (Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász)
Fiú egyéni (14): Farkas Balázs (Szolnoki Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája), 2. Raffael Csaba (Szolnoki Szolgáltatási SC Ruhaipari Szakközép- és Szakiskolája), döntő: 15-12, 15-10, 3. Árva Tamás (Szolnoki Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája) és Bolyós József (Szolnoki Műszaki SZC Baross Gábor Gépipari, Közlekedési Szakképző Iskolája)
Leány csapat (6): Bársony Letícia, Kunics Réka, Tukszár Zsófia (Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa), 2. Csák Vivien, Frankó Katalin, Hornyák Erzsébet, Lőrincz Bettina (Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász), döntő: 10-15, 15-9, 15-12, 3. Müller Petra, Szomi Alexandra, Vlasics Dalma (Dr. Mező Ferenc Gimnázium Nagykanizsa), 4. Fehér Valéria, Kovács Evelin, Szacskó Ágota, Tóth Luca ((Szolnoki Műszaki SZC Pálfy Vízügyi Szakközépiskolája), 5. Becskereki Nikolett, Fülöp Áldáska, Zsemlye Adrienn (Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász)
Leány egyéni (11): Lőrincz Bettina (Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász), 2. Vlasics Dalma (Dr. Mező Ferenc Gimnázium Nagykanizsa), döntő: 18-16, 8-15, 15-13, 3. Hornyák Erzsébet (Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász) és Fehér Valéria (Szolnoki Műszaki SZC Pálfy Vízügyi Szakközépiskolája)
Az iskola neve | arany | ezüst | bronz | összesen |
Szolnoki Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája | 3 | - | 2 | 5 |
Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász | 2 | 2 | 2 | 6 |
Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa | 2 | - | - | 2 |
Nagykanizsai Szakképzési Centrum Cserháti Sándor Szakképző iskolája és Kollégiuma | 1 | 1 | - | 2 |
Varga Katalin Gimnázium Szolnok | - | 1 | 2 | 3 |
Dr. Mező Ferenc Gimnázium Nagykanizsa | - | 1 | 1 | 2 |
Budapesti Gazdasági SC Szent István Közgazdasági Szakközépiskola és Kollégium | - | 1 | - | 1 |
Szolnoki Szolgáltatási SZC Sipos Orbán Szakiskolája | - | 1 | - | 1 |
Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola | - | - | 2 | 2 |
József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola Monor | - | - | 1 | 1 |
Szolnoki Műszaki SZC Baross Gábor Gépipari, Közlekedési Szakképző Iskolája | - | - | 1 | 1 |
Szolnoki Szolgáltatási SC Ruhaipari Szakközép- és Szakiskolája | - | 1 | - | 1 |
Szolnoki Műszaki SZC Pálfy Vízügyi Szakközépiskolája | - | - | 1 | 1 |
Összesen | 8 | 8 | 12 | 28 |
V. korcsoport | ||
Fiú csapat (11) | ||
1. | Kanalas Renátó, Kanálos Róbert, Seres Gyula Zsolt, Tamás Patrik | Szolnoki Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája |
2. | Farkas Lilla, Molnár Gergő, Székely Mátyás | Varga Katalin Gimnázium Szolnok |
3. | Erdős Renátó, Sampei Alex, Suki József | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
4. | Becskereki László, Csépány Erik, Kökény Zoltán | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
5. | Salamon Soma, Tolnai Gergely, Losonczy Máté | Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa |
6. | Bellai István, Moór Máté, Szili Beatrix | Nagykanizsai Szakképzési Centrum Műszaki Szakképző Iskolája |
7. | Bencze Donát, Leveleki Mihály, Pál Miklós, Sólya Gergő, Tóth Antal | Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Ált. Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium Hajdúdorog |
8. | Domján Dávid, Karácsonyi Gábor, Tóth Tamás | Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa |
9. | Csöppüs László, Skultéti Péter, Elek Patrik János | Budapesti Gazdasági SC Szent István Közgazdasági Szakközépiskola és Kollégium |
10. | Bocskai Marcell, Faragó Zsolt, Sifter Bence | Dr. Mező Ferenc Gimnázium Nagykanizsa |
11. | Kovács Ábel, Tóth Tamás II, Vastag Marcell | Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa |
Fiú egyéni (25) | ||
1. | Kanalas Renátó | Szolnoki Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája |
2 | Horváth Gergő | Nagykanizsai Szakképzési Centrum Cserháti Sándor Szakképző iskolája és Kollégiuma |
3. | Suki József | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
3: | Molnár Gergő | Varga Katalin Gimnázium Szolnok |
5. | Tolnai Gergely | Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa |
6. | Kökény Zoltán | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
7. | Kanalas Róbert | Szolnoki Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája |
8. | Csépány Erik | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
9. | Bencze Donát | Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Ált. Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium Hajdúdorog |
10. | Sólya Gergő | Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Ált. Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium Hajdúdorog |
11. | Erdős Renátó | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
12. | Elek Patrik János | Budapesti Gazdasági SC Szent István Közgazdasági Szakközépiskola és Kollégium |
13. | Seres Zsolt | Szolnoki Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája |
14. | Tamás Patrik | Szolnoki Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája |
15. | Fehér Ádám | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
16. | Salamon Soma | Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa |
17. | Obsuszt Máté | Széchenyi István Gimnázium Szolnok |
18. | Tóth Antal | Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Ált. Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium Hajdúdorog |
19. | Kátai Máté | Széchenyi István Gimnázium Szolnok |
20. | Moór Máté | Nagykanizsai Szakképzési Centrum Műszaki Szakképző Iskolája |
21. | Leveleki Mihály | Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Ált. Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium Hajdúdorog |
22. | Bellai István | Nagykanizsai Szakképzési Centrum Műszaki Szakképző Iskolája |
23. | Székely Mátyás | Varga Katalin Gimnázium Szolnok |
24. | Faragó Zsolt | Dr. Mező Ferenc Gimnázium Nagykanizsa |
25 | Pál Miklós | Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Ált. Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium Hajdúdorog |
Leány csapat (8) | ||
1 | Balogh Noémi, Kenyeres Lívia, Turza Beatrix | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
2. | Barta Karolina, Bolyós Liliána, Czétényi Klaudia | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
3. | Gál Nóra, Kiss Virág, Szigedi Hanna | József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola Monor |
4. | Mohamed Anna Awad, Mohamed Taminah Awad, Szakállas Dorina | Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Ált. Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium Hajdúdorog |
5. | Ézsiás Fanni, Kiss Nikolett Noémi, Márton Viktória | Budapesti Gazdasági SC Szent István Közgazdasági Szakközépiskola és Kollégium |
6. | Kun Viktória, Malatinszky Marietta, Zsíros Kitti | Damjanich János Gimnázium és Mezőgazdasági Szakközép Iskola Nagykáta |
7. | Gazdag Sára, Lakatos Daniella, Túróczi Enikő | Széchenyi István Gimnázium Szolnok |
8. | Bogdán Renáta, Kém Veronika, Mihalecz Bettina | Nagykanizsai Szakképzési Centrum Műszaki Szakképző Iskolája |
Leány egyéni (24) | ||
1. | Kunics Réka | Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa |
2. | Ézsiás Fanni | Budapesti Gazdasági SC Szent István Közgazdasági Szakközépiskola és Kollégium |
3. | Kenyeres Lívia | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
3. | Farkas Lilla | Varga Katalin Gimnázium Szolnok |
5. | Csák Vivien | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
6. | Szabó Luca | Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium Szeged |
7. | Szigedi Hanna | József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakközép Iskola Monor |
8. | Tukszár Zsófia | Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa |
9. | Szakállas Dorina | Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Ált. Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium Hajdúdorog |
10. | Bolyós Liliána | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
11. | Kovács Evelin | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
12. | Lakatos Daniella | Széchenyi István Gimnázium Szolnok |
13. | Mohamed Anna Awad | Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Ált. Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium Hajdúdorog |
14. | Barta Karolina | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
15. | Varga Gabriella | Szegedi SZC Kőrösy József gazdasági Szakképző Iskolája |
16. | Honti Lívia | Ceglédi SZC Ungvárhy László Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskolája és Szakiskolája |
17. | Czétényi Klaudia | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
18. | Gál Nóra | József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakközép Iskola Monor |
19. | Mohamed Taminah Awad | Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Ált. Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium Hajdúdorog |
20. | Kun Viktória | Damjanich János Gimnázium és Mezőgazdasági Szakközép Iskola Nagykáta |
21. | Peczek Nóra | Bénye-Káva Általános Iskola |
22. | Kiss Virág | József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakközép Iskola Monor |
23. | Zsíros Kitti | Damjanich János Gimnázium és Mezőgazdasági Szakközép Iskola Nagykáta |
24. | Malatinszki Marietta | Damjanich János Gimnázium és Mezőgazdasági Szakközép Iskola Nagykáta |
VI. korcsoport | ||
Fiú csapat (10) | ||
1. | Bencsik Martin, Fülöp Krisztián, Horváth Gergő | Nagykanizsai Szakképzési Centrum Cserháti Sándor Szakképző Iskolája és Kollégiuma |
2. | Bérczes Róbert, Csordás Attila, Zele Richárd | Szolnoki Szolgáltatási SZC Sipos Orbán Szakiskolája |
3. | Árva Tamás, Farkas Balázs, Szabó István, Varga Balázs | Szolnoki Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája |
4. | Fehér Ádám, Kanálos Júlió, Kovács Gergő | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
5. | Bolyós József, Csabai Gábor, Kurucz Dávid | Szolnoki Műszaki SZC Baross Gábor Gépipari, Közlekedési Szakképző Iskolája |
6. | Kátai Máté, Konka Csaba, Obsuszt Máté | Széchenyi István Gimnázium Szolnok |
7. | Faragó Róbert, Safranyik Dániel, Szécsi Bence, Terék Martin | Szolnoki Műszaki SZC Jendrassik György Gépipari Szakközépiskolája |
8. | Dalanics Attila, Magyar Richárd, Mogyorósi Szabolcs | Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Ált. Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium Hajdúdorog |
9 | Margitics József, Mészáros Róbert, Szécsényi Szabolcs | Bem József Műszaki Szakközép és Szakiskola Cegléd |
10. | Kiss Tamás, Molnár József, Nyúzó Dávid | Damjanich János Gimnázium és Mezőgazdasági Szakközép Iskola Nagykáta |
Fiú egyéni (14) | ||
1. | Farkas Balázs | Szolnoki Műszaki SZC Építészeti Faipari Szakképző Iskolája |
2. | Raffael Csaba | Szolnoki Szolgáltatási SC Ruhaipari Szakközép- és Szakiskolája |
3. | Árva Tamás | Szolnoki Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája |
3. | Bolyós József | Szolnoki Műszaki SZC Baross Gábor Gépipari, Közlekedési Szakképző Iskolája |
5. | Kanálos Júlió | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
6. | Mészáros Róbert | Bem József Műszaki Szakközép és Szakiskola Cegléd |
7. | Bérczes Róbert | Szolnoki Szolgáltatási SZC Sipos Orbán Szakiskolája |
8. | Bencsik Martin | Nagykanizsai Szakképzési Centrum Cserháti Sándor Szakképző iskolája és Kollégiuma |
9. | Molnár József | Damjanich János Gimnázium és Mezőgazdasági Szakközép Iskola Nagykáta |
10. | Magyar Richárd | Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Ált. Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium Hajdúdorog |
11. | Zele Richárd | Szolnoki Szolgáltatási SZC Sipos Orbán Szakiskolája |
12. | Mogyorósi Szilárd | Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Ált. Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium Hajdúdorog |
13. | Dalanics Attika | Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Ált. Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium Hajdúdorog |
14. | Konka Csaba | Széchenyi István Gimnázium Szolnok |
Leány csapat (6) | ||
1. | Bársony Letícia, Kunics Réka, Tukszár Zsófia | Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa |
2. | Csák Vivien, Frankó Katalin, Hornyák Erzsébet, Lőrincz Bettina | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
3. | Müller Petra, Szomi Alexandra, Vlasics Dalma | Dr. Mező Ferenc Gimnázium Nagykanizsa |
4. | Fehér Valéria, Kovács Evelin, Szacskó Ágota, Tóth Luca | Szolnoki Műszaki SZC Pálfy Vízügyi Szakközépiskolája |
5. | Becskereki Nikolett, Fülöp Áldáska, Zsemlye Adrienn | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
6. | Geiselhardt Nikolett, Honti Lívia, Molnár Laura | Ceglédi SZC Ungvárhy László Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskolája és Szakiskolája |
Leány egyéni (11) | ||
1. | Lőrincz Bettina | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
2. | Vlasics Dalma | Dr. Mező Ferenc Gimnázium Nagykanizsa |
3. | Hornyák Erzsébet | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
3. | Fehér Valéria | Szolnoki Műszaki SZC Pálfy Vízügyi Szakközépiskolája |
5. | Frankó Katalin | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
6. | Szacskó Ágota | Szolnoki Műszaki SZC Pálfy Vízügyi Szakközépiskolája |
7. | Balogh Eszter | Nagykanizsai Szakképzési Centrum Thúry György Szakképző Iskolája |
8. | Molnár Laura | Ceglédi SZC Ungvárhy László Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskolája és Szakiskolája |
9. | Zsemlye Adrienn | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
10. | Fülöp Áldáska | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
11. | Becskereki Nikolett | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |