Az Újszászi VVSE lábtoll-labda szakosztálya év végi levezetésként december 29-én nyolcadik alkalommal rendezte meg az asztaliteniszezésből, tollaslabdázásból és lábtoll-labdázásból álló háromlabda versenyét, amelyen részvételi csúcs született. Negyvenhárman – 27 férfi és 16 nő – neveztek. Voltak, akik eddig minden alkalommal háromlabdáztak, de volt sok újonc is. A résztvevők két korcsoportban kétvereséges rendszerben, mindhárom sportágban 21 pontos szetteket játszottak. Az nyert, aki a három sportágban több pontot gyűjtött. Az első két sportágban az ügyes ütőforgatók jelentős előnyt szerezhettek, amit a lábtoll-labda specialistáknak minden igyekezetük ellenére nem mindig sikerült behozniuk.

Délelőtt a gyermek és serdülő korcsoportúak játszottak. A lányoknál Vachal Krisztina, a fiúknál Suki József lett a bajnok. Délután az ifjúságiak és a felnőttek versenyeztek. Farkas Lilla és Tóth Gábor győzelmével zárult a nap.

Picasa | Google Photos

Fotó: Fehér János

Eredmények

Gyermek és serdülő lányok (6): 1. Vachal Krisztina, 2. Szaszkó Dorka, döntő: 63-35 (21-19, 21-7, 21-9), 3. Kovács Enikő, 4. Kovács Brigitta, kisdöntő: 60-42 (18-21, 21-11, 21-20), 5. Bakó Lili, 6. Turza Melitta

Vachal Krisztina különösen a tollaslabdázásban és a lábtoll-labdázásban volt ponterős.

Gyermek és serdülő fiúk (15): 1. Suki József, 2. Becskereki László, döntő: 63-43 (21-20, 21-11, 21-12), 3. Molnár Dániel, 4. Molnár Gergő, kisdöntő: 62-49 (20-21, 21-13, 21-15), 5. Kökény Zoltán, 6. Kökény Martin, 7. Tamás Patrik, 8. Dániel Márk, 9. Kovács Márton, 10. Kanalas Péter, 11. Mihályi Richárd, 12. Kenyeres Krisztián, 13. Bíró Patrik, 14. Lázár Sándor, 15. Makula Lajos

Suki József szoros asztalitenisz győzelem után tollaslabdában és lábtoll-labdában is nagy fölényben volt Becskereki László ellen. A harmadik helyért a Molnár fivérek csépelték egymást.

Ifjúsági és felnőtt nők (10): 1. Farkas Lilla, 2. Hornyák Erzsébet, döntő: 48-47 (21-11, 6-21, 21-15), 3. Csák Vivien, 4. Lakatos Daniella, kisdöntő: 42-20 (21-10, 21-10), 5. Bakóné Tánczos Krisztina, 6. Lakatos Zoltánné, 7. Kiss Csenge, 8. Kovács Evelin, 9. Kaszonyi Viktória, 10. Veres Dominika

Érdekesen alakult a nők versenye. A döntőt egy ponttal nyerte Farkas Lilla, aki asztaliteniszben 10 pont előnyt szerzett, amit tollaslabdázásban 15 pontos győzelemmel fordított Hornyák Erzsébet. A szoros lábtoll-labda meccsen Farkas Lilla hat pont különbséggel nyert: Ez éppen elég volt az első helyhez. Lillának a négy közé jutásért is nagyon szoros meccse volt Lakatos Zoltánnéval. 51-51-et játszottak (16-21, 14-21, 21-9) és csak a hárompontos hosszabbításban nyert 8-4-re (3-1, 2-3, 3-0) és jutott az elődöntőbe.

Ifjúsági és felnőtt férfiak (12): 1. Tóth Gábor, 2. Herczeg Gábor, 3. Becskereki Sándor, 4. Veres Zsolt, kisdöntő: 47-46, (8-21, 18-21, 21-4), 5. Tóth Roland, 6. Fehér János, 7. Harsányi Zoltán, 8. Zele Richárd, 9. Lakatos Zoltán, 10. Bolyós József, 11. Borsos Ferenc, 12. Seres Zsolt.

A döntő a verseny késő estig tartó elhúzódása miatt elmaradt. Herczeg Gábornak más elfoglaltsága miatt el kellett mennie. Feladta a döntőt, így Tóth Gábor ölébe hullt a bajnoki cím. Ez már a hatodik első helye. Kétszer Herczeg Gábor végzett az első helyen. A Veres Zsolt elleni kisdöntőben Becskereki Sándor a lábtoll-labdázásban behozta a pingpongozásban és a tollaslabdázásban összeszedett hátrányát.