Két újszászi és nyolc szolnoki iskola – csapataikban sok újszászival – 72 tanulója lépett pályára Újszászon az V., VI., VII. korcsoportos Lábtoll-labda Diákolimpia® Jász-Nagykun-Szolnok megyei döntőjén. Legeredményesebben a Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Petőfi Sándor Építészeti és Faipari Szakközépiskolájának tanulói szerepeltek. Az ÉPFÁ-sok három bajnoki arannyal, két ezüst és három bronzéremmel zárták a versenyt. A legtöbb érmet, 13-at, az újszászi Rózsa Imre Középiskola versenyzői gyűjtötték. A leány csapatversenyekben a Rózsások végeztek az élen. A leány egyéniekben Vachal Krisztina és Farkas Lilla a Varga Katalin Gimnáziumnak nyerték az aranyakat. A fiúknál Suki József (Újszász Vörösmarty), Kanalas Renátó (ÉPFA) és Raffael Csaba (Ruhaipari) a bajnokok. A legjobbak továbbjutottak a Csongrád megyei Kisteleken április 12-én rendezendő országos döntőbe.
Fotó: Fehér János, Szurmai Tibor és Tóth Gábor
Eredmények
V. korcsoport
Fiú csapat (4): 1. Kanalas Márió, Kanálos Armando Herold, Kanálos Péter, Suki József (Újszász Vörösmarty), 2. Kordács Márton, Kovács Márton, Tarjányi Mózes (Verseghy), döntő: 15-9, 15-12, 3. Bujdosó István, Fehér Ádám, Vadász Alex (Újszász Rózsa)
Fiú egyéni (10): 1. Suki József (Vörösmarty), 2. Molnár Gergő (Varga), döntő: 15-13, 15-12, 3. Tamás Patrik (ÉPFA) és Kökény Zoltán (Rózsa)
Leány csapat (3): 1. Balogh Noémi, Bolyós Liliána, Turza Beatrix (Rózsa), 2. Barta Karolina, Bozsó Kitti, Czétényi Klaudia, Szabados Kata (Rózsa), döntő: 15-12, 15-13, 3. Kovács Tekla, Lakatos Daniella, Légrádi Lili, Polák Boglárka (Széchenyi)
Leány egyéni (10): 1. Vachal Krisztina (Varga), 2. Kovács Brigitta (Pálfy), döntő: 15-7, 15-10, 3. Kovács Evelin (Pálfy) és Lakatos Daniella (Széchenyi)
VI. korcsoport
Fiúcsapat (8): 1. Kanalas Renátó, Kanálos Róbert, Tamás Patrik (ÉPFA), 2. Farkas Lilla, Molnár Gergő, Vachal Krisztina (Varga), döntő: 15-10, 15-13, 3. Becskereki László, Csépány Erik, Kökény Zoltán (Rózsa), 4. Bolyós József, Csabai Gábor, Kanalas Rudolf, Kovács Enikő (Baross)
Fiú egyéni (6): 1. Kanalas Renátó (ÉPFA), 2. Farkas Balázs (ÉPFA), döntő: 16-14, 6-15, 15-10, 3. Csépány Erik (Rózsa) és Kanálos Róbert (ÉPFA)
Leány csapat (3): 1. Csák Vivien, Hornyák Erzsébet, Lőrincz Bettina (Rózsa), 2. Fehér Valéria, Kovács Brigitta, Kovács Evelin, Szacskó Ágota (Pálfy), döntő: 15-12, 11-15, 15-10, 3. Becskereki Nikolett, Frankó Katalin, Kenyeres Lívia (Rózsa)
Leány egyéni (8): 1. Farkas Lilla (Varga), 2. Lőrincz Bettia (Rózsa), döntő: 16-14, 15-13, 3. Hornyák Erzsébet (Rózsa) és Kenyeres Lívia (Rózsa)
VII. korcsoport
Fiú csapat (3): 1. Árva Tamás, Farkas Balázs, Horváth Dávid (ÉPFA), 2. Kanalas Antal, Raffael Csaba, Suki Róbert (RISZI), döntő: 15-9, 15-6, 3. Fehér Krisztián, Jakab Antal Árpád, Kanálos Júlió, Kovács Gergő, Raduly Márk (Rózsa)
Fiú egyéni (3): 1. Raffael Csaba (RISZI), 2. Árva Tamás (ÉPFA), döntő: 11-15, 15-12, 15-12, 3. Kanálos Júlió (Rózsa)
iskola | arany | ezüst | bronz | összesen |
Szolnok Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája | 3 | 2 | 3 | 8 |
Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász | 2 | 2 | 9 | 13 |
Varga Katalin Gimnázium Szolnok | 2 | 2 | - | 4 |
Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola | 2 | - | - | 2 |
Szolnoki Szolgáltatási SZC Ruhaipari Szakközép- és Szakiskolája | 1 | 1 | - | 1 |
Szolnoki Műszaki SZC Pálfy-Vízügyi Szakközépiskolája | - | 2 | 1 | 3 |
Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok | - | 1 | - | 1 |
Szolnoki Széchenyi István Gimnázium | - | - | 2 | 2 |
V. korcsoport | ||
Fiú csapat (5) | ||
1. | Kanalas Márió, Kanálos Armando Herold, Kanálos Péter, Suki József | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
2. | Kordács Márton, Kovács Márton, Tarjányi Mózes | Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok |
3. | Bujdosó István, Fehér Ádám, Vadász Alex | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
4. | Balogh Mihály, Juhász Patrik, Tóth Lajos | Szolnok Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája |
Fiú egyéni (10) | ||
1. | Suki József | Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola |
2. | Molnár Gergő | Varga Katalin Gimnázium Szolnok |
3. | Tamás Patrik | Szolnok Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája |
4. | Kökény Zoltán | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
5. | Fehér Ádám | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
6. | Kanalas Rudolf | Szolnoki Műszaki SZC Baross Gábor Gépipari, Közlekedési Szakképző Iskolája |
7 | Obsuszt Máté | Szolnoki Széchenyi István Gimnázium |
8. | Tóth Lajos | Szolnok Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája |
9. | Vadász Alex | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
10. | Bujdosó István | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
Leány csapat (4) | ||
1. | Balogh Noémi, Bolyós Liliána, Turza Beatrix | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
2. | Barta Karolina, Bozsó Kitti, Czétényi Klaudia, Szabados Kata | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
3. | Kovács Tekla, Lakatos Daniella, Légrádi Lili, Polák Boglárka | Szolnoki Széchenyi István Gimnázium |
Leány egyéni (10) | ||
1. | Vachal Krisztina | Varga Katalin Gimnázium Szolnok |
2. | Kovács Brigitta | Szolnoki Műszaki SZC Pálfy-Vízügyi Szakközépiskolája |
3. | Kovács Evelin | Szolnoki Műszaki SZC Pálfy-Vízügyi Szakközépiskolája |
4. | Lakatos Daniella | Szolnoki Széchenyi István Gimnázium |
5. | Barta Karolina | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
6. | Turza Beatrix | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
7. | Czétényi Klaudia | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
8. | Bolyós Liliána | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
9. | Balogh Noémi | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
10. | Bozsó Kitti | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
VI. korcsoport | ||
Fiú csapat (8) | ||
1. | Kanalas Renátó, Kanálos Róbert, Tamás Patrik | Szolnok Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája |
2. | Farkas Lilla, Molnár Gergő, Vachal Krisztina | Varga Katalin Gimnázium Szolnok |
3. | Becskereki László, Csépány Erik, Kökény Zoltán | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
4. | Bolyós József, Csabai Gábor, Kanalas Rudolf, Kovács Enikő | Szolnoki Műszaki SZC Baross Gábor Gépipari, Közlekedési Szakképző Iskolája |
5. | Kátai Máté, Konka Csaba, Obsuszt Máté | Szolnoki Széchenyi István Gimnázium |
6. | Faragó Róbert, Mihályi Máté, Nagy Patrik, Szécsi Bence | Szolnok Műszaki SZC Jendrassik György Gépipari Szakközépiskolája |
7. | Hajdú Máté, Kenyó Márk, Pulveri Zoltán, Újszászi Csaba | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
8. | Szűcs Dénes, Kovács Sándor, Pesti Barnabás | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
Fiú egyéni (6) | ||
1. | Kanalas Renátó | Szolnok Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája |
2. | Farkas Balázs | Szolnok Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája |
3. | Csépány Erik | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
4. | Kanálos Róbert | Szolnok Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája |
5. | Bolyós József | Szolnoki Műszaki SZC Baross Gábor Gépipari, Közlekedési Szakképző Iskolája |
6. | Bábosik Ádám | Szolnoki Műszaki SZC Pálfy-Vízügyi Szakközépiskolája |
Leány csapat (3) | ||
1. | Csák Vivien, Hornyák Erzsébet, Lőrincz Bettina | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
2. | Fehér Valéria, Kovács Brigitta, Kovács Evelin, Szacskó Ágota | Szolnoki Műszaki SZC Pálfy-Vízügyi Szakközépiskolája |
3. | Becskereki Nikolett, Frankó Katalin, Kenyeres Lívia | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
Leány egyéni (8) | ||
1. | Farkas Lilla | Varga Katalin Gimnázium Szolnok |
2. | Lőrincz Bettina | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
3. | Hornyák Erzsébet | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
4. | Kenyeres Lívia | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
5. | Frankó Katalin | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
7. | Szacskó Ágota | Szolnoki Műszaki SZC Pálfy-Vízügyi Szakközépiskolája |
8. | Fehér Valéria | Szolnoki Műszaki SZC Pálfy-Vízügyi Szakközépiskolája |
VII. korcsoport | ||
Fiú csapat (3) | ||
1. | Árva Tamás, Farkas Balázs, Horváth Dávid | Szolnok Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája |
2. | Kanalas Antal, Raffael Csaba, Suki Róbert | Szolnoki Szolgáltatási SZC Ruhaipari Szakközép- és Szakiskolája |
3. | Fehér Krisztián, Jakab Antal Árpád, Kanálos Júlió, Kovács Gergő, Raduly Márk | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |
Fiú egyéni (3) | ||
1. | Raffael Csaba | Szolnoki Szolgáltatási SZC Ruhaipari Szakközép- és Szakiskolája |
2. | Árva Tamás | Szolnok Műszaki SZC Építészeti és Faipari Szakképző Iskolája |
3. | Kanálos Júlió | Szolnoki Műszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász |